Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Felvázolta az Európai Bizottság, hogyan képzeli az uniós áfarendszert. Kötelező csökkentésről sajnos nem esett szó.
Az áfacsalás évente 50 milliárd eurós kárt okoz a tagországoknak
Az idén 25 éves uniós áfarendszer rugalmasabbá tételére tett javaslatot az Európai Bizottság. A rendszert rengeteg kritika éri, hiszen nem csak túlságosan bonyolult, de melegágya a csalásnak is, amely évente 50 milliárd eurós kárt okoz a tagországoknak.
A reformjavaslat két részre oszlik: az egyik rész a tagországok nagyobb mozgásterét biztosítaná, a másik pedig a kkv-k adminisztrációs terheit csökkenti.
Az elsőnek a magyar kormány is örülhet, amely például az internet áfájának csökkentésével nyíltan szembement az unióval, hiszen ez a szolgáltatás nem tartozik abba a körbe, amelynél a kedvezményes kulcs alkalmazása lehetséges. Az, hogy a bizottság emiatt nem indított eljárást, leginkább annak tudható be, hogy már akkor a rendszer rugalmasabbá tételére készültek.
A tagállamok szabadon dönthetnek arról, hogy mire alkalmazzák a kedvezményes kulcsokat. A mostani bonyolult jegyzék helyett csak azt szabja meg az EU, hogy mire kell az általános kulcsot alkalmazni. Ilyen például a fegyver, a szeszes italok, a szerencsejátékok és a dohányáruk.
A második javaslatcsomag lényege, hogy a kisvállalkozások 2 millió eurós (616 millió forintos) árbevétel alatt egyszerűbben tehetnek eleget adókötelezettségüknek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.