Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Pletykára adtak, hírre vettek.
Miután a brit parlament kedd este leszavazta a Brexit-megállapodást, ami hatással volt az angol font alakulására is, de éppen ellentétesen, mint ahogy azt várnánk. A Privátbankár elemzése szerint a font a szavazást megelőző parlamenti vita órái alatt fokozatosan lefelé csúszott, a szavazás után egy méreteset ugrott.
A lap szerint erre az lehet a magyarázat, hogy miután a pesszimizmus már elhatalmasodott, sokan vélhetően shortolni kezdték az angol fontot, arra spekulálva, hogy a parlamenti bukás után árfolyama összeomlik.
A piacokon régi aranyszabály az, hogy jó hír esetében pletykára venni, hírre eladni kell (buy on rumor, sell on news), vagyis széles körben várt rossz hír esetén előre esik az ár, mert a többség elad, a rossz hír kijövetelekor pedig emelkedés következik, hisz nem maradt már eladó. Ez történt most is: 1,10-ről közel 1,13-ig erősödött a font az euróhoz képest a szavazás után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.