Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Világszerte rányomták a gazdaságra a bélyegüket a koronavírus miatti intézkedések. Egy-két héten belül akkor is leáll a termelés több hazai gyárban, ha egyetlen magyar beteg sem lesz.
A koronavírus rámutat a szállítási láncokra épülő gazdasági esendőségére – szinte alig van olyan terület, amin ne éreztetnék hatásukat a kínai és olasz szállítások akadozása és a koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében hozott intézkedések. A HVG legfrissebb számában Szabó Yvette írt arról, hogy egyes iparágra milyen hatást gyakorolt a kórokozó megjelenése.
A tapasztalat azt mutatja, hogy számos területen a gazdasági eredmények beáldozása történik az emberélet megóvása érdekében. A kínai és az olasz hatóságok is úgy döntöttek, hogy vállalják a gyárak és a szolgáltatások leállását annak érdekében, hogy megfékezzék a globális járványt. Megszűnt a kínai alkatrészek utánpótlása, egy-két héten belül akkor is leállhat a termelés több magyarországi gyárban, ha nálunk nem is betegszik meg senki.
Két napja még nevettem volna a kérdésen, ma már nem”
– nyilatkozta lapunknak a Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetségének képviselője február 28-án.
A fuvarozók, kisebb buszos cégek már az összeomlás szélén állnak, számos légitársaság törölte járatait, elmaradnak a kínai turisták, ami számos területen érezteti majd a hatását. Sok eseményt töröltek, így a berlini idegenforgalmi fesztivált, de rengeteg cég fújja le a munkatársai külföldi útjait is – ezek révén több szolgáltatás esik el bevételtől. Ugyanerre a sorsra jutott tucatnyi sportesemény is: a sportolók vesztesége mellett a sportgazdaság szereplői is érezni fogják ennek súlyát. Szabados Gábor közgazdász szerint Kína már most milliós kieséssel számolhat ezek miatt.
A boltokban fellépő áruhiány nem csak a pánikszerű felvásárlások következménye: a hazai élelmiszergyártók megsínylik a gyenge forint mellett azt is, hogy nem tudnak megállapodni a kereskedőkkel, így egyre vonzóbb számukra az export lehetősége. A magyar kormány eközben hallgat, és még mindig késik a teljes körű tájékoztatás. Továbbra sincs arról értesülésünk, hogyan oldanák meg az élelmiszer-ellátást egy esetleges karantén idején – ez egy olyan gesztus lehetne a kormányszóvivők részéről, ami megnyugtatná a pánikvásárlókat is.
Kik a koronavírus gazdasági nyertesei? Látszanak már Kínában a talpraállás jelei? Hogyan alakíthatja át a mostani krízis a szállítási útvonalakat? Mindezek mellett arról is olvashatnak a HVG legfrissebb számában, hogyan védi az amerikai gazdaság növekedését a Fed, és milyen intézkedéseket tett a dél-koreai kormány a kisvállalkozók kártalanítására, továbbá, hogy milyenek a hétköznapok az olasz karanténban.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.