Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lakosságarányosan az EU negyedik legtöbb halálesete történik Magyarországon, az elhunytak szinte pontosan fele szív- és érrendszeri betegségbe halt bele - számolt az Eurostat.
Az EU negyedik legtöbb halálesete történt Magyarországon, ha a népesség számához viszonyítunk - közölte az Eurostat. Az EU statisztikai hivatala úgy számol: egy év alatt 100 ezer lakosra 1470 haláleset jut Magyarországon. Az unió legmagasabb halálozási rátáját Bulgáriában mérték (100 ezer főre 1631), ez után következik szinte azonos mutatójával Románia (1488), Litvánia (1485), és Magyarország (1470). A lista másik végén Franciaország áll, 100 ezer lakosra mindösszen 838 halálesettel, de Spanyolországban és Olaszországban is 900 alatti a mutató.
Az OECD 2019 végén kiadott egészségügyi jelentése Magyarországot az öt olyan állam között említette, ahol az egészségügyi mutatók tartósan az átlag alatt vannak. A szervezet úgy számolt, hogy 100 ezer magyarból 253 olyan betegségben hal meg, amely a saját életkorának adottságai alapján megelőzhető lett volna, ha jól működne az egészségügyi rendszer, további 136 pedig olyanban, amely nem megelőzhető, de legalább gyógyítható.
Vagyis az OECD és az Eurostat adatait egymás mellé téve azt kapjuk: az elhunyt magyarok 26,4 százaléka megelőzhető vagy kezelhető ok miatt hal meg.
Az Eurostat legfrissebb, még 2017-es adatai szerint az elhunyt magyarok szinte pontosan fele szív- és érrendszeri betegségbe halt bele, a 131 ezer elhunyt magyar közül 65 ezren.
Ez szinte egész Kelet- és Közép-Európában a vezető halálok, de még a régiónk gazdagabb országaiban is. A magyar arány a hatodik legmagasabb az unióban, Bulgária, Románia és a három balti ország helyzete rosszabb csak ebből a szempontból. De látványosan mutatja, mennyire súlyos probléma ez a mi régiónkban, hogy utánunk Szlovákia, Csehország, Horvátorshzág, Lengyelország, Ausztria és Szlovénia következik a listán.
A második leggyakoribb halálok Magyarországon a rák, a harmadik pedig a légzőszervi betegség - összességében a magyar halálesetek több, mint 80 százaléka a három legfőbb halálok valamelyikének tudható be.
De összegyűjtötték részletesen is halálokokat is 2017-es 131 ezer magyarországi halálesetre. Így egyebek mellett kiderül, hogy abban az évben
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
A Pentagon közölte, hogy világszerte felülvizsgálják az USA valamennyi szövetségesének szánt szállítmányokat.