Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Úgy látszik egyelőre jól érzi magát a forint 365-ön.
Azok után, hogy két hete a világ legrosszabbul teljesítő devizája volt a forint, az elmúlt hete egész nyugodtra sikerült: 365 és 366 között mozgott, egy-egy kiszúrással.
Úgy tűnik ez a nyugalmi állapot megmaradt ezen a gyenge szinten, ahonnan még a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése és annak magyarázata sem tudta kibillenteni, hétfő reggel ugyanis 365,4 forintot kértek egy euróért.
A mostani gyenge teljesítmény csak részben magyar sajátosság, a koronavírus és a Brexit körüli bizonytalanságok miatt a befektetők nagy többsége inkább a biztonságosabbnak vélt eszközökbe, például euróba, dollárba vagy aranyba fekteti a pénzét.
A történelmi mélypontot a forint április 1-jén érte el, akkor 369,5-be került egy euró.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.