Merkel: Részleges lezárás jön Németországban

November végéig bezárják a vendéglátóegységeket, és nem lehet többek között koncertet vagy színházi előadást megtartani, az iskolákat azonban nem zárják be.

  • hvg.hu hvg.hu
Merkel: Részleges lezárás jön Németországban

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Részlegesen lezárják Németországot, közölte Angela Merkel kancellár a regionális vezetőkkel folytatott tárgyalásokat követően. Az intézkedés november 2-án lép életbe, egy hónapig tart, és az egész országra vonatkozik. A döntést két hét múlva vizsgálják felül – írja a Reuters.

Az újabb szigorítások szerint be kell zárniuk a vendéglátóhelyeknek, készételt csak elvitelre adhatnak ki. Szintén nem nyithatnak ki a színházak, az operák, és a koncerttermek sem, a kisboltok, az általános iskolák és az óvodák azonban továbbra is működhetnek. A sporteseményeket, így a labdarúgó Bundesliga mérkőzéseit is csak nézők nélkül rendezhetik meg. A döntés értelmében egy család maximum csak egy másik családdal találkozhat, és legfeljebb tíz ember lehet jelen.  Megtiltják az éjszakai tartózkodást a szállodákban, csak a szükséges üzleti utakra lehet szobát foglalni.

Ezek kemény intézkedések"

– mondta Merkel újságíróknak.

A kancellár elmondása szerint az elmúlt tíz napban megduplázódott az intenzív osztályon ápolt betegek száma, Merkel szerint, ha a járvány a jelenlegi ütemben növekszik, a német egészségügyi ellátórendszer eléri a határait. A kancellár hozzátette, hogy a lezárás által érintett vállalkozások 10 milliárd euróig kapnak pénzügyi támogatást.

Merkel a tartományi kormányfőkkel folytatott megbeszélése után azt mondta, hogy  a járvány feltartóztatásához közös, "nemzeti erőfeszítésre" van szükség, "ki kell szabadulni az exponenciális (robbanásszerű) növekedésből". A kancellár hozzátette, hogy az esetek 75 százalékában nem tudni, hogy miként történt a fertőzés, ezért széles körben kell csökkenteni a vírus átadásának veszélyével járó kapcsolatokat.

Angela Merkel korábban drámainak nevezte a koronavírus-járvány terjedési ütemét a Kereszténydemokrata Unió (CDU) vezetőségi ülésén. A kancellár akkor azt mondta, hogy félő, hogy nem marad elég hozzáértő orvos és ápoló az egyre nagyobb számban érkező betegek ellátására. Andreas Westerfellhaus, a német ápolási rendszer működtetéséért felelős szakember azt javasolta, hogy több váltásban, szűk körben ünnepeljék meg a karácsonyt emberek.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?