Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A közlemény szerint a hét közepén elfoglalt zaporizzsjai erőműben az oroszok lekapcsolták a mobilhálózatokat és az internetet, így az ukrán hatóságok nem juthatnak információkhoz arról, mi történik Európa legnagyobb atomerőművében.
A NAÜ hangsúlyozta: lehetővé kell tenni, hogy az erőmű alkalmazottjai biztonságban és mindenféle nyomásgyakorlás nélkül végezhessék el munkájukat.
A hét közepén dúló harcokban találat érte az erőmű több épületét, és kigyulladt az oktatóközpontnak helyet adó épület is. A sugárzási szint nem növekedett meg, a reaktorok továbbra is működnek.
A háború minden fontos eseményéről olvashat percről percre tudósításunkban.
Aszódi Attila: Mindenkinek összeszorul a gyomra, ha arra ébred, hogy egy atomerőmű érintett a harcokban
Péntek reggel ütött ki tűz Európa legnagyobb atomerőművében, a zaporizzsjai erőműben. A tüzet sikerült eloltani, a létesítmény viszont az oroszok kezére került. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség már Csernobil elfoglalása után felszólította az oroszokat, hogy ne harcoljanak az erőművek közelében, ez a helyzet viszont még élesebb. Mennyit bírnak az erőművek?