szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A devizapiac azonban helyi idő szerint hétfőn 10-órától újra működni fog.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz jegybank szombaton közölte, hogy a március 14-i héten nem folytatja a kereskedést a moszkvai tőzsde a részvénypiacon – írja a CNN. A bank a honlapján keresztül azt is közölte, hogy a devizapiac helyi idő szerint hétfőn délelőtt 10 órakor nyit ki újra, és az árupiaci kereskedés is ekkor indul meg. Ami a március 21-i héten zajló tőzsdei műveleteket illeti, a jegybank jelezte, hogy ezekről egy későbbi időpontban tesz bejelentést.

A tőzsde az ukrajnai orosz invázió óta zárva volt, mivel az Egyesült Államok, az Európai Unió és más nyugati szövetségesek szankciókat léptettek életbe Oroszországgal szemben, az orosz rubel pedig rekordalacsony szintre zuhant az amerikai dollár ellenében.

Az orosz-ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat alább találja:

Huszonöt kilométerre van Kijev központjától az orosz erők nagyja, egy rákklinikát is ágyútűz érhetett Mikolajivban - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Terrorcselekménynek minősítette a melitopoli polgármester elrablását Zelenszkij, újra megkísérlik evakuálni Mariupolt, dolgoznak a csernobili erőmű áramellátásának helyreállításán. Kövesse velünk az orosz-ukrán háború eseményeit percről percre!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!