Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Zárva marad az orosz tőzsde. Ez nem nagy meglepetés, amikor épp szinte az egész világ az orosz gazdaságot próbálja térdre kényszeríteni, annál érdekesebb a hivatalos indoklás:
A jelenlegi gazdasági helyzetben a befektetőket érzelmi lépések hajtanák, ha kinyitna a tőzsde, ez pedig indokolatlan veszteségekhez vezethet.
„Megértjük, hogy sok piaci szereplő és befektető kereskedni szeretne, de a szünet folytatása lehetőséget ad a pénzügyi rendszer stabilitása szempontjából fontos kérdések megoldására, amelyekről a tőzsde aktívan tárgyal a szabályozóval, a bankokkal és a brókerekkel” – közölte a tőzsde.
Azt is hozzátették: a kamatdöntő ülések után a szokásokkal ellentétben nem tart a jegybankelnök sajtótájékoztatót, csak bejelenti az új számokat.
Az orosz-ukrán háború összes keddi hírét itt olvashatják.