szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A csapok elzárását az Európai Bizottság elnöke a Kreml legújabb provokációjának nevezte.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Lengyelország és Bulgária az EU-s szomszédaitól kap majd gázt – jelentette be Ursula von der Leyen. Az Európai Bizottság elnöke közleményében a Kreml legújabb provokációjának és az unió zsarolásának minősítette a gázcsapok elzárását, amit a lengyelek és a bolgárok viszonylatában Moszkva szerda reggel tett meg.

Von der Leyen szerint erre a lépésre már egy ideje számított az Európai Bizottság és az uniós tagállamokkal, valamint a nemzetközi partnereikkel együtt jó előre fel is készültek rá. Először is gondjuk lesz rá, hogy a Gazprom döntése a lehető legkisebb hatással legyen az európai fogyasztókra, így mostantól Lengyelország és Bulgária is az uniós szomszédaitól kapja a gázt.

A bizottság elnöke közleményében jelezte, hogy Európában véget ért az orosz üzemanyag korszaka.

Mint korábban beszámoltunk róla, az oroszok kedden bejelentették, hogy szerda reggel 8 órától nem küldenek gázt sem Lengyelországnak, sem Bulgáriának.

Az orosz-ukrán háború eseményeit közvetítő hírfolyamunkat alább találja:

Elkezdték leállítani a gázszállítást több európai országba, ég egy orosz lőszerraktár az ukrán határ mellett - percről percre

Egy orosz hírügynökség azt állítja, hogy a hadseregük már a teljes herszoni területet megszerezte, hajnalban viszont állítólag robbanásokat hallottak az oroszországi Belgorodban. Amellett pedig, hogy mi történik a fronton, Európa-szerte azt várják, Lengyelország és Bulgária után más országok felé is leállítja-e Oroszország a gázszállítást. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború híreit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Szijjártó Péter: Nincs veszélyben az orosz gázszállítás Magyarországra

A Külgazdasági és Külügyminiszter a bolgár és a szerb energiaügyi miniszterrel is egyeztetett, valamint ellenőrizte, hogy megfelelően érkeznek-e a szállítmányok. Szijjártó New York-ban az ENSZ mellett magyarországi befektetőkkel is tárgyal, a kínai Semcorp az eredeti háromszorosára emelheti a beruházásai értékét.