Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az idei első félévben 10 százalékkal nőtt az eladásra kínálat magyar lakóingatlanok iránti külföldi érdeklődők száma, ami köszönhető a forint euróval szembeni gyengülésének is - derül ki az Ingatlan.com elemzéséből.
A forint árfolyamváltozása miatt olcsóbbá váltak a magyarországi eladó ingatlanok a külföldiek számára, akiknek a megjelenése földrajzilag is jól körülhatárolható az országhatárokon belül - derül ki az ingatlan.com friss elemzéséből, amely azt mutatja meg, hogy az ország mely térségei iránt érdeklődnek leginkább a külföldi ingatlanvásárlók. Az eredmények ráadásul hőtérképen is megtekinthetők.
"Az év első felében több mint 77 ezer külföldi felhasználó érdeklődött az eladó magyarországi ingatlanok iránt, ami 10 százalékos emelkedésnek felel meg éves összevetésben. A külföldek keresletére vonatkozó adatok reprezentatívnak tekinthetőek a teljes kínálatra vetítve, mert az ingatlan.com-on feladott valamennyi ingatlanhirdetés automatikusan megjelenik az idegen nyelvű aloldalakon is” - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. "Az euró a forinttal szemben a régiós devizákhoz képest nagyobb mértékben drágult, ezért a térségben lévő országok, például a lengyel és cseh, ezen belül prágai és varsói ingatlanokkal szemben kedvezőbb helyzetbe kerültek a magyarországi ingatlanok" - mondta a szakértő, aki szerint az elmúlt hat hónapban az eladó ingatlanokra érkező több mint 110 ezer külföldi érdeklődés ezeknek a tényezőknek tudható be.
A legtöbb külföldi a fővárosban lévő eladó lakóingatlanok iránt érdeklődik, ezek adják a kereslet valamivel több mint 50 százalékát, a kereslet pedig főként a belvárosi kerületekre koncentrálódik. Budapesten kívül pedig a fővárosi agglomeráció mellett elsősorban az iparilag fejlett, munkaerőpiaci szempontból kedvező helyzetben lévő, valamint külföldi nagyberuházásoknak helyet adó városokat, a határ mentén található településeket, továbbá az erős albérletpiac miatt az egyetemvárosokat keresik leginkább a külföldiek. “Így elsősorban Debrecen, Győr, Szeged, Sopron és Pécs szerepel a külföldiek célkeresztjében. Emellett a Balaton mellett található települések szintén vonzóak a számukra. A külföldiekhez köthető kereslet 11 százaléka csapódik le a tóparti megyékben, Zalában, Veszprémben és Somogyban” - emelte ki az ingatlan.com szakembere.
Balogh László azt mondta, hogy a magyarországi lakóingatlan-vásárlást tervező külföldiek a koronavírus-járvány miatt visszafogott szerepet kaptak a magyar piacon, ám a következő időszakban részben az euró forinttal szembeni erősödése miatt növekvő kereslet várható a részükről. A külföldi vevőjelöltek körében legnépszerűbb régiókban - Budapesten, Győr-Moson-Sopron megyében és a Balaton környékén - lakáseladást tervező tulajdonosok számára ez az extra kereslet valamelyest ellensúlyozhatja a lakáshitelkamatok emelkedése miatt lanyhuló hazai keresletet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.