Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem érdemes most sem Ukrajnába vinni a befektetésre szánt pénzt, de egy fokkal kisebb lett az államcsőd veszélye.
Nem pont ilyen hírekhez szoktak hozzá egy olyan országban, amely épp egy megtámadott fél egy háborúban: a Fitch Ratings javította az Ukrajnának adott besorolását. A hitelminősítő eddig a lehetséges második legrosszabb kategóriába, korlátozott csődhelyzetbe sorolta Ukrajnát – ez akkor jár általában, ha egy országnál nem látszik esély arra, hogy kifizesse a tartozásait, de hivatalosan még nem jutott el a fizetésképtelenségig –, most azonban ennél kettővel feljebb helyezte.
Persze azért senkinek nem ajánlják, hogy oda vigye a befektetéseit, a CC besorolás a 11-es skálán még így is a negyedik legrosszabb. A hitelminősítő magyarázata szerint nagyon magas hitelkockázatot jelent, de legalább nem a csőd közvetlen veszélyét.
A felminősítés azt követte, hogy Ukrajna külföldi hitelezői elfogadták az ország vezetőinek kérését, és két év haladékot adtak közel 20 milliárd dollár értékű tartozás törlesztésére.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.