Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Ma kezdődött a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a kartellen kívüli nagy olajtermelők informális szövetsége, az OPEC+ miniszteri szintű értekezlete Bécsben.
A londoni Financial Times tegnapi értesülései még napi 1 millió hordós csökkentésről szóltak, ma már a közös monitoring bizottság (JMMC) 2 millió hordós csökkentési javaslatáról ad hírt az MTI. Ez több, mint a globális fogyasztás két százaléka.
A részben Szaúd-Arábia és Oroszország által szorgalmazott termelésvisszafogással a kőolaj árának utóbbi időszakban tapasztalt csökkenését kívánják megállítani. Szaúd-Arábia attól tart, hogy az oroszok jelentős mértékben csökkentik a kitermelést, miután a szankciók miatt nem tudják eladni az olajat. Másrészt a szankciók miatt Oroszország gyakran árengedményekre kényszerül a piacon.
Nagy csökkentést tervez az OPEC+ az olajkitermelésben, mi lesz az olajárakkal?
A pandémia óta most először találkoznak szerdán a világ legjelentősebb olajexportáló országainak miniszterei, akik között Szaúd-Arábia és Oroszország viszi a prímet.
Ez épp ellentétes Biden elnök érdekeivel, akinek a novemberi választásokra készülve kiemelten fontos, hogy mennyibe kerül egy gallon benzin. A demokraták máris bírálják az elképzelést: “Putyin kezére játszik Szaúd-Arábia” – írta Twitteren Ro Khanna, a washingtoni képviselőház környezetvédelmi bizottságának elnöke. Ő azt javasolta, hogy “amennyiben a szaúdiak csökkentik az olajkitermelést, akkor az USA-nak világossá kell tennie, hogy emiatt nem kapnak repülőgép-alkatrészeket, amelyek a légierőnek nagyon is fontosak Szaúd-Arábiában”.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a JMMC milyen időtartamra javasolja a termelés visszafogását.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.