Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Egy kutatás jutott erre az eredményre, amiből az is kiderült, hogy a fővárosiak és a diplomások közel ötöde 25 ezer forinttal is többet költ egy hónapban élelmiszerre, ezzel párhuzamosan egyre többen keresik az akciókat és az olcsóbb termékeket.
A Pulzus Kutató a Napi.hu megbízásából 1000 fős mintán végzett kutatást a felnőtt lakosság körében arról, hogy mennyivel emelkedett az egy főre eső havi élelmiszer-kiadás életkorra, iskolai végzettségre és lakóhelyre lebontva.
Ebből az derült ki, hogy a megkérdezettek 35 százalékánál 10–20 ezer forinttal drágult a bevásárlás az elmúlt egy évben, ami egy négytagú családra levetítve havi 40-80 ezer forint pluszt jelent. 15 százalék válaszolta azt, hogy több, mint 25 ezer forinttal költ többet havonta élelmiszerre és mindössze 8 százalék mondta, hogy 5000 forintál kevesebb a többletköltsége.
A 60 év felettiek esetében egy fokkal rosszabb a helyzet, bár náluk kisebb a legtöbbet költők sávjában lévők aránya, aminek valószínűleg az alacsony nyugdíj az oka.
A lakóhely szerinti bontásban nem figyelhetők meg nagy különbségek, bár az látható, hogy a budapestiek vannak a legtöbben – 18 százalékban – azok között, akiknél több mint 25 ezer forinttal nőtt a bevásárlás ára.
Nagyobb mértékű a drágulás a diplomásoknál is, amely magyarázható egyrészt a magasabb keresetükkel, másrészt pedig azzal, hogy kevésbé hajlandóak lemondani „a megszokott márkájú vagy minőségű” élelmiszerekről, szemben azokkal, akiknek a kosarába egyre inkább az akciós és a sajátmárkás termékek kerülnek be.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Még mindig téma a budapesti Pride.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
Máté Gábor 15 év után távozik.