szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ukrán központi bank közölte, hogy felkészíti az ország bankrendszerét a fenyegető áramkimaradások kezelésére - írja a SkyNews.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A Telegram üzenetküldő alkalmazáson közzétett bejegyzésében az ukrán központi bank azt írta: az ország 14 rendszerszinten fontos bankjának életképességét tervezik biztosítani. "Ha feltétlenül szükséges, a nemzeti bank elsősorban az állami tulajdonú bankok létfontosságú tevékenységét fogja biztosítani" - írták.

A SkyNews megjegyzi, hogy Oroszország szisztematikusan támadta Ukrajna energiaszolgáltatásait, áramkimaradásokat okozva az ország jelentős részeiben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Németh András Világ

„Feltűnő, hogy milyen sokan kezdtek azon gondolkodni, mi és ki jöhet Vlagyimir Putyin után”

Vlagyimir Putyin orosz államfő február 24-én kezdett ukrajnai agressziójával fel akarta számolni Ukrajna államiságát, ám úgy tűnik az eddigi kudarcosnak tűnő offenzívájával leginkább saját országának stabilitását sodorja veszélybe. Egyre inkább az történik, amire korábban nem sokan számítottak: mind többen kezdenek el gondolkodni azon, milyen lehet a Putyin utáni Oroszország. Egy biztos, stabilitásra aligha számíthat a világ.