Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az ételek pirosas árnyalatáért és fényes hatásáért felelős, rovarokból kivont kármint és sellakot tartalmazó élelmiszereket nem kell külön polcra tenni, pedig a kormány ezzel az elkülönítéssel „védekezne” a rovart tartalmazó termékek ellen.
Nemrég közölte a kormány, az EU tagállamai közül csak Magyarország nem támogatta az Európai Bizottság döntését arról, hogy a házi tücsök és három másik rovarfajta is forgalomba kerülhessen élelmiszerként, ezért módosítják az élelmiszerek jelölését: az ilyen termékeket pedig külön polcon kell majd a boltokban elhelyezni.
Enne kekszet tücsökkel? Sütne hamburgert kukacból? És ajánlaná Németh Szilárdnak?
A hetvenes években sokan összerezzentek arra a gondolatra, hogy nyers halat egyenek, ma pedig az egész világ a szusiért rajong. Most ugyanígy idegenkedünk a rovaroktól, a magyar kormány meg egyenesen félti tőle az embereket - de vajon így lesz-e ez tíz év múlva is?
A DK képviselője, Vadai Ágnes ezért írásbeli kérdést nyújtott be Nagy István agrárminiszternek arról, mi lesz azokkal az élelmiszerekkel, amelyek eddig is kaphatóak voltak itthon, és rovarszármazékot tartalmaznak – vette észre a 24.hu. Vadai azt írta: a magyarok többsége feltehetően naponta fogyaszt olyan élelmiszert, amelynek adaléka rovarból kivont anyag, vagy rovarváladék. Két széles körben alkalmazott ilyen adalék a kármin és a sellak. Míg előbbi húskészítmények, édességek, lekvárok, italok, stb. piros árnyalatáért, utóbbi édességek, csokoládék, gyümölcsök és gyümölcskészítmények fényes hatásáért felelős. A kárminokat és a kárminsavat a kosnilból állítják elő, amely a bíbortetű nőnemű példányainak szárított testéből áll. A sellak az indiai pajzstetű gyantás váladékából készül.
Az agrárminiszter azt válaszolta: bár az új élelmiszerként engedélyezett rovart vagy annak lárváját bármilyen formában tartalmazó élelmiszerek csomagolásán jól látható helyen kell majd feltüntetni az ilyen összetevőket, és külön polcon is kell majd elhelyezni ezeket a termékeket az üzletekben,
a kármin és a kárminsav (E120), illetve egy rovar váladékából előállított fényezőanyag, a sellak (E 904) adalékanyagoknak számítanak, az új rendelkezés az ezeket tartalmazó élelmiszereket nem érintik.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.