Tavaly után zsinórban másodjára is egy kollégánk nyerte a legjobb gazdasági újságírónak járó díjat

Sztojcsev Iván a hvg360-on futó, Egy másik közgazdaság című sorozatával érdemelte ki az Élet és Irodalom egykori főszerkesztő-helyettesének emléket állító elismerést.

  • hvg.hu hvg.hu
Tavaly után zsinórban másodjára is egy kollégánk nyerte a legjobb gazdasági újságírónak járó díjat

Tavaly után zsinórban másodjára is egy kollégánk nyerte a legjobb gazdasági újságírónak járó díjat. 2022-ben Kovács Gábor, most pedig Sztojcsev Iván nyerte el az Élet és Irodalom néhai főszerkesztő-helyetteséről elnevezett Tarnói Gizella-díjat.

Sztojcsev az elismerést a hvg360-on futó Egy másik közgazdaság című sorozatával érdemelte ki, ebben a közgazdaságtan fontosabb elméleteit mutatja be a mindennapi életből vett, gyakran húsbavágó példákon keresztül.

Egy másik közgazdaság | hvg.hu

Teremtsenek munkahelyeket, de a gyár más ablaka alatt legyen büdös! Ne legyen dugó, de én hadd autózzak! Szüntessék meg a hajléktalanságot, de valaki más fizessen érte! Jókora politikai viták és kommentháborúk szoktak ezekből a témákból kisülni, és nem is csoda: a játékelmélet legősibb dilemmái jönnek ezekben elő.

Nem tavaly derült ki azonban első ízben, hogy kiváló gazdasági újságírók dolgoznak a HVG-nél, Dobszay János kollégánk már 2020-ban megkapta a Tarnói-díjat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?