Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Év eleje óta megháromszorozódott a kakaóbab ára.
Átlépte a 12 ezer dollárt a kakaó tonnánkénti ára szerdán. Ennél még soha nem volt drágább a kedvelt édesség-alapanyag. A drágulás oka részben a világ kakaótermelésének háromnegyedét adó nyugat-afrikai termőhelyeket sújtó szárazság, ami miatt rossz volt a termés.
A kakaó ára az év eleje óta megháromszorozódott, pedig már akkor is arról volt szó, hogy luxuscikké válnak a belőle készült termékek.
A drágulást követik a nagy globális édességipari szereplők, mint a Nestlé, a Lindt vagy a Mondelez, akik már idén is emeltek csokitermékeik árain, de jövőre további 10 százalékos csokidrágulásra lehet számítani.
Ez nyilván hatással lehet a mostani karácsonyi szezon slágerévé váló dubaji csoki eleve borsos árára, bár összetevőinek csak kis része kakaó. Sokkal inkább pisztácia, ami akkorát drágult, hogy Törökországban már a baklavát sem engedheti meg magának akárki.
Viszont érdemes egy pillantást vetni egy másfajta csokira is, amiben a teljes karácsonyi menü benne van.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.