Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Eddig úgy volt, hogy 3 százalék alatti hiányt akarnak 2026-ra, de most már szó sincs ilyesmiről.
Elkezdte a Nemzetgazdasági Minisztérium a 2026-os költségvetés tervezését – írta az NGM. A minisztérium közleményéből kiderül az is, hogy egyetlen év szünet után visszatérnek ahhoz a sokat kritizált menetrendhez, hogy már júniusban megszavazza a parlament a költségvetést.
Azt is írásba adta az NGM: a 2026-os költségvetési hiánycél a GDP 3,5 százaléka lesz. Ez pedig azt jelenti, hogy már a tervezés első lépésénél feladták az eddigi célt. Varga Mihály akkori pénzügyminiszter még tavaly nyáron ígérte meg, hogy 2026-ban már 3 százalék alatti lehet a hiány, a magyar középtávú tervet pedig alig egy hónapja fogadta el az Európai Bizottság, abban a kormány azt az ígéretet tette, hogy a 2026-os költségvetési hiányunk a GDP 2,9 százaléka lesz.
A kormány terve úgy ment át az uniós testületen, hogy a kiadásnövekedési terveket jócskán csökkenteni kellett. Most viszont már bejelentették a választás előtti osztogatást, úgyhogy a hiány is nagyobb lehet, mint amit eddig vállaltak.
Más kérdés, hogy mostanában amit vállalnak, azt sem sikerül teljesíteni. 2024-re például az eredeti cél az volt, hogy GDP-arányosan 2,9 százalék legyen a hiány, majd amikor pár hónap elteltével látszott, hogy ezt képtelenek elérni, megemelték 4,5 százalékra, és végül azt is bőven túllépték.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.