szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A független országgyűlési képviselő üresen találta a létesítményt, a vécé és és a jegypénztár sem volt nyitva.

„Ez felépült, csak minek” – kezdte bejegyzését Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő, amelyben a három éve uniós forrásból elkészült balatonfenyvesi kisvasút csisztapusztai állomását mutatta be.

Töküres, úgy tűnik, mindig is az volt, a WC zárva, viszont van kilátóterasz is a semmire”

– tette hozzá.

Hadházy Ákos

Ez felépült, csak minek: három éve adták át Csisztapusztán a balatonfenyvesi kisvasút állomását (EU-s pénzből persze). Töküres, úgy tűnik, mindig is az volt, a WC zárva, viszont van kilátóterasz…

A politikus szerint az állomásra, valamint a balatonfenyvesi állomás felújítására 660 millió forint ment el.

Azért érdemes megnézni mondjuk a Déli pályaudvart is…”

– jegyezte meg.

A Somogy megyei Buzsákhoz tartozó Csisztapuszta nagyjából hat kilométerre fekszik Fonyódtól és a Balaton-parttól, a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint száz körül alakul a lakosainak száma.

„A bedeszkázás minden képzeletet felülmúl” – az omladozó Déli pályaudvar csak árnyéka önmagának, pedig még mindig lenne miért szeretni

Későmodern utascsarnoka fővárosi védettséget kapott, de a felújítása még nagyon az elején jár. Vécé mindenesetre már van benne 280 millióért, ám a kivitelezésnek értékes csempék estek áldozatul. És akkor még nem beszéltünk a MÁV-reklámos védőhálóval helyettesített impozáns üvegfalról vagy a metrólejáratnál lévő, díszes műkő plasztikájának hiányzó részeiről.

A kisvasút állomását 2022. február 11-én adták át, az eseményen szép számban vonultak ki kormányzati politikusok, de ott volt Homolya Róbert, a MÁV akkori elnök-vezérigazgatója is (akit néhány hónap múlva leváltottak).

Hadházy néhány napja egy egy másik csisztapusztai beruházáshoz is ellátogatott, egy olyanhoz, amelyre már 2023 őszén felhívta a figyelmet. Akkor azt írta, hogy a ma látogatóközpontként funkcionáló épület helyett fürdőt akartak építeni, arra azonban nem lehetett EU-s forrást szerezni, így készült el az, ami. A létesítményt másfél éve adtak át, majd zártak is be szinte rögtön. Egy hónapja azonban újra nyitva van, így Hadházy ellátogatott a helyszínre, és nem volt oda attól, amit látott:

Fürdőre gyanúsan hasonlító, uniós pénzből épült múzeumot talált Hadházy Ákos

Az épület félmilliárd forint EU-s támogatásból épült fel, a látogatókat pedig két darab aszott halfej fogadja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!