Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Újra látványosat tranyáltak a Bloomberg heti aranypiaci előrejelzésének elemzői.
Újra látványosat tranyáltak a Bloomberg heti aranypiaci előrejelzésének elemzői. Ahogy arra már a múlt héten is felhívtuk a figyelmet, a most véget érő hétre hihetetlen optimisták lettek a szakértők, de korábban ez többször is kitűnő kontraindikátornak bizonyult: amikor az okosok nagy számban várják az emelkedést, akkor szokott jönni a méretes visszaesés.
Az eredmény ismert, jó nagy zakó volt a héten az aranyban. Őszintén szólva érthetetlen, hogy miben bíztak a múlt héten, hiszen tudható volt, hogy a Fed megint megszólal és sok esély nem volt arra, hogy újabb likviditásbővítést jelentenek be. Nem is szóltak ilyenről, inkább a gazdaság viszonylag jó állapotáról szólt a közlemény, erre megint kifeküdt az arany.
Égnek tehát a szakértők, mint a rongy, de itt az új jóslat: most, hogy leestek az árak, természetesen pesszimisták lettek. A múlt héten hónapok óta nem látott számban jöttek elő a következő hétre emelkedést várók, most meg az esése tippelők száma rég nem látott. Az is hülye, aki még hisz ezeknek a felméréseknek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.