szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Baranyi Krisztina szerint fontosabb, hogy a 8-10 ezer kollégiumi férőhelyet biztosító diákváros felépülhessen.

Fudan helyett Diákváros
Nagy port kavart az Orbán-kormány terve, miszerint Budapesten nyitna campust a kínai kommunista pártot szolgáló Fudan Egyetem. Eredetileg a tervezett Diákváros területén építették volna fel a komplexumot 500 milliárd forintnyi kínai hitelből, de a tiltakozás hatására a kormány végül meggondolta magát és mégis inkább a Diákvárost építenék fel. Az ügy fejleményeit cikksorozatunkban követhetik!
Friss cikkek a témában

Ferencváros biztosan nem adja el a tulajdonában lévő területet a kínai egyetem építéséhez – nyilatkozta a kerület polgármestere, Baranyi Krisztina az RTL Híradónak. A Fudan Egyetem ott építkezne, ahová Ferencváros egy diákvárost álmodott, amely 8-10 ezer hallgatónak biztosítana kollégiumi szállást. A kormány eredetileg támogatta ezt a beruházást.

Baranyi azt mondta, fontosabbnak tartja, hogy kollégiumi helyek épülhessenek. A polgármester tájékoztatást vár az ügyben a kormánytól.

A rozsdaövezet csak részben Ferencvárosé, 80-85 százalékban viszont magántulajdon.

A ferencvárosi építkezés a Direkt36 szerint a Budapest–Belgrád vasúthoz hasonló üzlet lenne. A lap kedden számolt be arról, hogy 450 milliárd forintos kínai óriáshitelt venne fel a magyar kormány a beruházásra, amely így egymaga drágább volna, mint amennyi pénz 2019-ben a magyar felsőoktatára összesen jutott.

Direkt36: Kínai óriáshitelt venne fel a kormány, hogy kínaiakat bízzon meg a budapesti egyetemépítéssel

A Budapest-Belgrád vasúthoz hasonló üzletre készül Kína és Magyarország az egyetemépítés kapcsán is - állítja a Direkt36.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!