Mától a cseheké a leghosszabb gyalogos függőhíd a világon

A Kralicei-havasokban 200 millió koronából felépített Sky Bridge 721 bő kétszáz méterrel veri az eddigi rekordert. Egyszerre 500-an lehetnek rajta, de csak egy irányba mehetnek.

  • MTI MTI
Mától a cseheké a leghosszabb gyalogos függőhíd a világon

A világ leghosszabb gyalogos függőhídját adták át pénteken egy csehországi hegyvidéki üdülőhelyen, Dolní Moravában. A Sky Bridge 721 a nevéhez hűen 721 méter hosszú, és 1100 méteres tengerszint feletti magasságban köt össze két hegygerincet az északkelet-csehországi Kralicei-havasokban (Králicky Snezník), a lengyel határ közelében, egy 95 méter mély völgy fölött.

A hídon egyszerre ötszázan tartózkodhatnak majd, de az első két hétben csak feleannyi embert engednek rá. Biztonsági okokból a hidat lezárják, ha a szél erőssége eléri az óránkénti 135 kilométert.

MTI/AP/Petr David Josek

Az 1,2 méter széles gyaloghíd csak egy irányban járható, a kiinduló állomáshoz libegő viszi fel a látogatókat, akiknek előzetesen online kell regisztrálniuk.

A függőhíd két év alatt épült fel 200 millió koronából (3,1 milliárd forint). A cseh idegenforgalmi hivatal abban bízik, hogy az új nevezetesség turistákat vonz a világ minden sarkából, ami segít fellendíteni Csehország idegenforgalmát a pandémia okozta pangás után.

A beruházás ellenzői szerint viszont a híd megváltoztatja az erdős vidék jellegét, túlságosan domináns a látképben, és túl sok turistát csalogat majd a mindössze 500 lakosú Dolní Morava üdülővároskába.

A hosszúsági rekordot eddig a portugáliai Aroucában lévő, 516 méteres függőhíd tartotta.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.