szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ideinél 30 százalékkal több pénzt szán a kormány lakástámogatásra a 2023-as költségvetés tervezetében, amire szükség is van, ahogy a kamatok nőnek.

Az egyre magasabb hitelkamatok főleg a kamattámogatott konstrukciók esetében okoznak több kiadást az állam számára. Ebből a szempontból nem is annyira meglepő, hogy a 2023-as költségvetésben az ideinél közel 30 százalékkal több pénzt, 491 milliárd forintot szánnak lakástámogatásokra – elemezte az ingatlan.com a kedden beadott költségvetés-tervezetet.

Az, hogy a lakástámogatásokra szánt összeg jelentősen növekszik, arra utal, hogy a lakáscélú kedvezmények jövőre is elérhetőek lesznek. A babaváró támogatás esetében az idei 91 milliárd forintos keret 175 milliárd forintra emelkedik. A családi otthonteremtési kedvezmény keretében megvásárolt lakások illetékmentessége összesen 40 milliárd forintos kedvezményt jelenthet jövőre.

„Mivel a lakástámogatási kiadások jelentős része az adásvételekhez köthető, ezért a költségvetési tervekből az is látszik, hogy a kormányzat stabil lakáspiaci forgalommal számol” – tette hozzá Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. Úgy számol: idén részben a lakáspiaci állami támogatások miatt 150-160 ezer adásvétel történhet, ami azt jelentené, hogy a válságos két év után visszatérünk a 2018-2019-es szintre, vagy legalább annak a közelében.

* * * Milliókat lehet spórolni a legolcsóbb lakáshitel kiválasztásával!

A lakásvásárlás előtt állóknak sokszor hitelre is szükségük van céljuk megvalósításához. A jelenlegi gazdasági környezetben még fontosabb megtalálni a legolcsóbb ajánlatot, amivel akár milliók is megtakaríthatók. Ehhez érdemes a Bankmonitor lakáshitel kalkulátorát használni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván Gazdaság

Minden szép és jó lesz jövőre a költségvetés szerint... feltéve, hogy...

Minden rendben lesz Magyarországon, szép ütemben fog nőni a gazdaságunk, az infláció lassul, a családok pedig nem érzik meg a kiadáscsökkentést. Már persze ha addig véget ér a háború, visszatérnek az energiaárak a régi szintre, megjavul az áruszállítás és az ellátási láncok helyzete, sikerül kiegyezni az EU-val, és minden más negatív folyamat is lassul, mert ha nem, akkor azért marad még néhány kockázat – így számol legalábbis a kormány a 2023-as költségvetés tervezetében.