Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A többség azonnal vagy legfeljebb kisebb felújítás után költözhető lakást venne.
A lakosság 11 százaléka tervez idén ingatlanvásárlást, 66 százalékuk saját otthont keres, a legtöbben maximum 50 millió forintos keretösszegig (35 százalék 20 millióig, 45 százalék pedig 20–50 millió forint között). Eközben
44 százalékuk 20 millió forintnál kisebb önerővel rendelkezik, harmaduk pedig 20–50 millióval.
Mindez a CIB Bank megbízásából végzett felmérésből derül ki.
A saját otthon után a befektetési célú vásárlás a második legnépszerűbb, rövid vagy hosszú távú kiadásra 16 százalék keres ingatlant, nyaralót, hétvégi házat, hobbitelket az érdeklődők 8 százaléka szeretne, és csak ezt követi a gyerekeknek szánt lakóhely keresése, mindössze 4 százalékkal.
A legnépszerűbbek a falvakban (24%), a fővárosban (22%) és a megyeszékhelyeken, nagyobb városokban (20%) található ingatlanok, az agglomeráció és a kisvárosok csak ezután következnek a sorban (16, illetve 12%-kal). Mindössze az érdeklődők 2 százaléka keresgél az országhatárokon kívül.
Ami az új otthon állapotát illeti, a szakemberhiány és a költségek megugrása érezteti a hatását: a többség az azonnal (48%) vagy legfeljebb kisebb felújítás után költözhető (46%) opciót részesítene előnyben. Új építésű ingatlant 19 százalék venne, az érdeklődők negyedénél pedig teljesen felújítandó épület is szóba jöhet. A nőknek fontosabb, hogy az ingatlan azonnal költözhető legyen (58% a férfiak 36%-ával szemben), teljesen felújítandót a férfiak 65 százaléka vállalna be, a nőknek pedig 33 százaléka.
Az árakra visszakanyarodva: a legnépszerűbb, maximum 50 milliós árkategóriát elhagyva az érdeklődők alig több mint tizedének fér bele az akár 100 millió forintos vételár, és mindössze 2 százalék válaszolta, hogy ennél többet is ki tudna fizetni.
A kiválasztott ingatlan vételárát a vásárlók 40 százaléka tudja teljes egészében saját erőből kifizetni, míg a vevők 13 százalék saját forrásai mellett hitelt is igényel, 9 százalék pedig saját forrást, hitelt és állami támogatást is felhasznál. Az emberek több mint tizede (12%) családi, baráti kölcsönt is igénybe vesz a vásárláshoz.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település található Magyarországon. Játsszon velünk!
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.