szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kábítószer gyártásához szükséges anyagot előállító laboratóriumot lepleztek le a rendőrök Gyulán. A kétliternyi lefoglalt katalizátor segítségével 35 milliárd forint értékű ecstasyt lehetett volna gyártani.

Egy magyar és egy román állampolgárságú férfi az elmúlt két évben több mint tíz alkalommal gyártott az anyagból a magyar férfi Gyulán lévő családi házában, illetve a helyi harisnyagyárban bérelt irodában, ám a román férfit ezúttal egy ideiglenes laborban érték tetten a rendőrök.  A helyszíni szemlén lefoglalt katalizátoranyagot - amely gyorsítja a kábítószerkészítés folyamatát - az elkövetők korábban az országból kicsempészve holland társak segítségével értékesítették feltehetően holland és belga, szintetikus kábítószert előállító laboratóriumokat működtető bűnözői csoportoknak.

A lefoglalt, mintegy kétliternyi katalizátoranyag 10-35 millió darab, összesen mintegy 35 milliárd forint értékű ecstasy előállítására elég. A katalizátor előállításához szükséges anyagokat az elkövetők legálisan vásárolhatták meg külföldön.

A két, kábítószer előállításához használatos anyag készítésével gyanúsított férfi előzetes letartóztatásban van, egyikük beismerő vallomást tett, társa azonban tagad.

A tavaly ismertté vált összesen 418 ezer bűncselekményből 6600 volt kábítószerrel összefüggő. Legutóbb 1993-ban Biatorbágyon leplezett le a rendőrség kábítószergyártó laboratóriumot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Zajlik a Btk. kábítószer-vitája

A Btk. kábítószerrel való visszaélésre vonatkozó tényállásai június 1-étől alkalmazhatatlanná válnak, ha - az AB határozata értelmében - kikerül a törvényből a kábítószerrel visszaélés bűncselekmény meghatározása.

Hét nap

ÚJ KÁBÍTÓSZER-BIZOTTSÁG

A nemzeti drogstratégia utóbbi négy évének eredményeit értékeli majd az Országgyűlés hétfőn megalakult kábítószerügyi...

Világ

Engedélyezéssel a kábítószer ellen

A tiltott narkotikumok elleni hajsza rengeteg rendőri, vám- és pénzügyőri, valamint egyéb kapacitást kötött le az elmúlt évtizedekben, több-kevesebb sikerrel. Az Egyesült Államokban csak az utóbbi néhány évben több mint 30 milliárd dollárt költöttek a drogellenes harcra. A legtöbb tiltott szer legalizálásával és hatalmas fogyasztási adók kivetésével talán hatékonyabban csökkenthető lenne a drogfogyasztás és a kábítószer miatti bűnözés – írja Christopher Farrell, a BusinessWeek újságírója.