szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A szervezők szerint jogászok csoportja fogalmazta meg - Gyurcsány Ferenc miniszterelnök balatonőszödi beszéde alapján - azt a büntető feljelentést, amelyet péntek este bocsátottak aláírásra a Kossuth téren tüntetők elé, hogy azt utána eljuttassák a Legfőbb Ügyészséghez.

Az irat azt is tartalmazza, hogy miután az abban megfogalmazott "ismeretlen tettesek" között olyan személyek lehetnek, akik magas állami pozícióban vannak, a Legfőbb Ügyészség vonja saját hatáskörébe az ügyet. A dokumentum megfogalmazói közérdekű adatok visszatartásával, illetve meghamisításával, a választási eljárási törvény - a választók félrevezetésével összefüggő - megsértésével, valamint különösen nagy értékű csalás bűntetteivel, illetve vétségeivel vádolják az "ismeretlen tetteseket."

A téren egyébként az egyik felszólaló 50 politikus nevét olvasta fel, akik szerinte az izraelita felekezethez tartoznak, és ez bizonyítja "hogy Magyarország nem antiszemita". A nevek között elhangzott Orbán Viktor, Horn Gyula, Kuncze Gábor és Dávid Ibolya neve is. A felszólaló a Fidesz elnökét kollaborációval is vádolta, miután szerinte meg tudná buktatni a kormányt, de nem akarja, hanem asszisztál nekik.

Akárcsak szerdán és csütörtökön, a kora esti órákban a szervezők kérésére - a létszám növekedésére tekintettel - a rendőrök elhúzták a teret az Országház üres parkolójától elválasztó kordont.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Hajós Gyurcsány lemondását szorgalmazza

Egy másik szocialista politikusnak kellene átvennie Gyurcsány Ferenc posztját, a csomag nem függhet egyetlen embertől - fejtette ki Hajós András a Hír TV-ben péntek este.

MTI Itthon

Miépesek: "végetek van, mint a botnak"

Mintegy 25-30 felfegyverzett rendőr kíséretében péntek délután 6 órára megérkeztek a MIÉP nagygyűlés színhelyére, a Rákóczi térre a párt tagjai és szimpatizánsai; a résztvevők félezren lehetnek.

MTI/hvg.hu Itthon

Gyurcsány Merkelnél: ellentmondásos jelentések

"Merkel kancellár egyetértett azzal, hogy [nyilvánosságra került őszödi beszéde] a problémákkal való egyfajta bátor szembenézés volt, amit Magyarországnak már régóta meg kellett volna tennie, s ez nem csak magyar jelenség” - idézte az MTI Gyurcsány kormányfőt. Ám a berlini kancellári hivatal ezt nem erősítette meg. Az ügyeletes szóvivő szerint a „bátor” szó nem hangzott el a beszélgetésen. A szűkszavú tájékoztatás szerint Gyurcsány informálta a német kancellárt, Angela Merkel pedig elítélte az erőszakot.