szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az élelmiszerhamisítás ne szabálysértési, hanem büntetőjogi kategória legyen a jövőben - szorgalmazta Bárány László, a Baromfi Terméktanács elnöke, a főállatorvos által az élelmiszerbiztonságról összehívott szakmai találkozót követően.

A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumba meghívott  szervezetek - a Baromfi Terméktanács, a Vágóállat és Hús Terméktanács, a Tej Terméktanács, a Húscéh, valamint a Hússzövetség, továbbá a Magyar Sertéstartók Szövetsége - megbízottai egyetértettek abban, hogy az élelmiszerbotrány tanulságait le kell vonni, az ellenőrzéseket szigorítani kell.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Milyen élelmiszert ne vegyünk? - állista és valódi lista a neten

“Mit NE vásároljunk? Itt az újracsomagolt termékek négyszázas listája!” – ezzel a szöveggel terjed az interneten egy több oldalas lista azokról az élelmiszerárukról, amelyeket állítólag az élelmiszerbotrányba keveredett cég meghamisított, azaz átcimkézett. Bár a lista valójában nem csak átcímkézett termékeket tartalmaz, az agrártárca időközben közzétette azt a listát, amelyen tényleg a meghamisított áruk vannak feltüntetve.

MTI Itthon

Navracsics: a kormány a felelős az élelmiszerbotrányért

A Fidesz frakcióvezetője szerint a kormány a felelős az elmúlt hetekben kialakult élelmiszerbiztonsági problémákért, mert "szétverte" a közigazgatást. Navracsics Tibor ezt hétfőn mondta a parlamentben, reagálva Gyurcsány Ferenc miniszterelnök napirend előtti felszólalására.

Itthon

Élelmiszerbotrány

Elképzelhető, hogy nemzetközi élelmiszer-maffia nyomára akadt az állat-egészségügyi hatóság a M.E.G.A.-cégcsoport raktáraiban, ahol importált élelmiszerek szavatossági idejét manipulálták.