szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A református egyház levélben kereste meg az Egészségügyi Minisztériumot, arról érdeklődve, milyen feltételekkel lehetne az egészségbiztosítási pénztárak befektetője. Erről Bölcskei Gusztáv református püspök nyilatkozott szerdán az MR1 - Kossuth Rádió Esti Krónika című műsorának.

"Először kaptunk egy rövid elutasító választ, aztán egy hosszú elutasító választ, magyarul nem ismerhettük meg azt a feltételrendszert, amelyek alapján ezek a pénztárak működni fognak" - közölte a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke. A tudósítás szerint a lelkészi elnök úgy vélte, mindez nem idegen az egyháztól, hiszen jelenleg is működik saját lelkészi nyugdíjintézetük. Az MTI az ügy további részletei iránt érdeklődve megpróbálta elérni Bölcskei Gusztávot és az Egészségügyi Minisztériumot is, de az esti órákig nem járt sikerrel.

A nap folyamán a lelkészi elnök a Munkástanácsok Országos Szövetségének, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének, a Liga Szakszervezeteknek és a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének képviselőjével közösen vett részt egy megbeszélésen.

Bölcskei Gusztáv a tanácskozás után azt mondta: a Magyarországi Református Egyház fenntartását fejezi ki az egészségügyi magánbiztosítókkal szemben, mert azok nem a társadalmi szolidaritás elve alapján szerveződnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Bölcskei nem támogatja az egyházi átvilágítást

Tizenöt évvel ezelőtt kellett volna kikérni azokat az iratokat, amelyek az egyházi személyekre vonatkoznak, hogy egy belső egyházi vizsgálatot tudjanak végrehajtani - mondta Bölcskei Gusztáv református püspök a Magyar Hírlapnak adott interjújában utalva a készülődő ügynöktörvényre.

Fókuszban

Gondolatok a pénztárban

Minden lehetséges féket behúztak, ha semmi sem változik, a magántőke kiszolgáltatottá válhat az egészségbiztosításban...

Vélemény

Németh György: nyerőautomaták lesznek az egészségpénztárakból

Soós Károly Attila figyelmét elkerülte a létrejövő egészségügyi piac szerkezete, a kötelező tagság és minden lényeges momentum külső meghatározottsága. Ha ezeket nem kívülről határoznák meg, szinte azonnal fizetőképesség szerint parcellázódna fel a társadalom. Ezt a kormány el kívánja kerülni, így viszont a kormányt a magánpénztárak túszul ejtik, és nyerőautomataként ráhajtanak a biztos profitra.