szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kedden miniszterelnökké választott Bajnai Gordont az MSZP megyei elnökei győzték meg, hogy elvállalja a kormányfői posztot - olvasható a Népszabadság online által szerda este közzétett interjúelőzetesben, amelyben Bajnai Gordon arról is beszélt, hogy már nem sokáig akart kormánytag maradni.

Bajnai Gordon az interjúban elmondta, a lemondását követő hét csütörtökének éjjelén fölhívta Gyurcsány Ferenc, és megkérdezte tőle, hogy "ha minden kötél szakad, vállalná-e a miniszterelnökséget". "Ez még nem győzött volna meg, nemet mondtam" - fogalmazott Bajnai Gordon.

Mint olvasható, a jelenlegi kormányfőt az már inkább meggyőzte, "amikor másnap, egy újabb sikertelen kör után ugyanezt egy sor szocialista megyei elnök is megerősítette. Ekkor jutottam arra az elhatározásra, hogy nem szabad nemet mondani a fölkérésre, mert valóban komoly veszélyben van az ország a gazdasági válság miatt, és arra is van esély, hogy a szocialista párt vállalja egy kemény válságkezelés parlamenti felelősségét".

Bajnai Gordon az interjúban arról is beszélt, hogy már nem sokáig akart kormánytag maradni. "Az MSZP márciusi kongresszusát megelőző hetekben egy kormányülés után bementem Gyurcsány Ferenchez, és azt mondtam neki, hogy ha nem tudunk lényegesen nagyobbat lépni, ha nem tudjuk fölerősíteni a helyes irányba haladó, de az események mögött kullogó válságkezelést, akkor lemondok".

Bajnai Gordon leszögezte nem tudott Gyurcsány Ferenc távozási szándékáról. "Váratlan fordulat volt számomra is, hogy lemondott, amivel egyébként új esélyt teremtett a szükséges nagyobb, bátrabb lépésekre" - fogalmazott. A kormányfővel készült teljes interjú a Népszabadság csütörtöki számában jelenik meg - írta a nol.hu.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Sólyom: Bajnai megválasztása alkotmányos

Az új miniszterelnök, Bajnai Gordon megválasztása ellen semmiféle alkotmányos kifogás nem emelhető - jelentette ki Sólyom László köztársasági elnök, miután megbeszélést folytatott Bajnai Gordon miniszterelnökkel a Sándor-palotában.

MTI Itthon

Kormányfőváltás: hiába új a madám, minden marad a régiben

Hiába új a madám, minden marad a régiben - állapítja meg vezércikkében az erdélyi Krónika. A Bajnai-kormány nem tekinthető független szakértői kabinetnek, így a lap szerint aligha hozhat hosszú távú, társadalmi támogatottsággal bíró intézkedéseket.

Babarczy Eszter Vélemény

Babarczy Eszter: Kuplerájt vagy kaszárnyát?

Mi a véleménye a jobboldali érzelmű embereknek a mai baloldalról? Cikkünk szerzőjének tesztje megdöbbentő, egyben szomorú eredményt hozott ki. Más kérdés, hogy egyes vélemények szerint a baloldalon kupleráj, a másik oldalon kaszárnya van, és most az utóbbira van szükségünk.

hvg.hu Itthon

Percről percre: Gyurcsány ment, Bajnai jött

204 igen szavazattal, 8 tartózkodás mellett az Országgyűlés menesztette Gyurcsány Ferencet, és miniszterelnöknek választotta Bajnai Gordont, aki az MSZP és az SZDSZ támogatásával a harmadik köztársaság hetedik kormányfője lett. Immáron harmadszor fordult elő, hogy a négyéves parlamenti ciklust nem tölti ki a végrehajtó hatalom elsőszámú vezetője, de a kormányfőváltásra először kerülhetett sor konstruktív bizalmatlansági indítvány révén. A mai nap történései percről percre.

MTI Gazdaság

Forbes: Bajnai a gazdaságra koncentrálhat

Az új magyar miniszterelnök, Bajnai Gordon, mivel korlátozott politikai ambíciói vannak, a gyengélkedő gazdaság rendbetételére koncentrálhat - írta szerdán a Forbes amerikai pénzügyi magazin.

MTI Itthon

Bajnai-beszéd és kormánynévsor

A változás és a folyamatosság egyszerre jellemzi a válságkezelő kormányt - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt keddi parlamenti felszólalásában, ismertetve kabinetje névsorát.

Itthon

Bajnai-kormány: a baloldal frászkarikája

Bajnai Gordon kedden az Országgyűlésben támogatóihoz meg a lakossághoz szólott, és semmiképpen sem az ellenzékhez. Miniszterelnöki antréjában minden igyekezete arra irányult, hogy a politikán kívül helyezze magát és leendő kormányát. Ez persze képtelenség, de támogatóinak egyetlen sansza a szakértői imázs és a kívülállóság látszatának fenntartása, ha a baloldal túl kívánja élni a következő hónapokat, és nem akar a lengyel elvtársai sorsára jutni.