szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Válaszul a csepeli polgármester hónapok óta zajló rágalomhadjáratára, a Csepel SC Alapítvány megteszi a szükséges jogi lépéseket - az alapítvány kuratóriuma így reagált Németh Szilárd szerdai sajtótájékoztatójára. A testület közleményben azt írta, hogy nem értékesíteni, hanem fejleszteni kívánják létesítményeiket.

A polgármester korábban a Csepel SC Alapítvány állami kézbe vételét sürgette, mivel szerinte annak jelenlegi "offshore hátterű tulajdonosai" nem a helyi, illetve fővárosi sportérdekeket szolgálják, hanem "lenyúlják" a rájuk bízott ingatlanvagyont. Az alapítvány kuratóriuma "a sokadszorra elismételt, de sohasem bizonyított vádakra" reagáló közleményében azt hangsúlyozta, hogy az általuk kidolgozott sportkoncepció a csepeli létesítmények 1990-as évek elején kezdődött romlását kívánja visszafordítani. Kiemelik: a volt Csepel SC területének egy része teljesen kihasználatlan, kopár, kiürült terep, ahol soha, semmilyen sporttevékenységet sem végeztek, ellenben karbantartása évente több millió forintot emésztett fel.

Az alapítvány a meglévő vagyonelemek felújítása mellett új sportcsarnokokat, a "kerület lakosai által régen várt uszodát, egészségházat, oktatási intézményeket lakó- és kereskedelmi ingatlanokat építtetne fel, az egyesületek által is elfogadott átfogó sportkoncepciója alapján" - írták, megjegyezve, hogy készek garanciát adni a verseny- és tömegsport célú fejlesztések megvalósítására, valamint az egyesületek hosszú távú működtetésére.

A kuratórium tagjai aláhúzzák, hogy tételesen el tudnak számolni a számukra juttatott összes, vagyis 2006-tól 210 millió forintos önkormányzati támogatással, amelyet a pályamunkások bérére, a létesítmények üzemeltetési költségeire, valamint a lakossági, önkormányzati, iskolai rendezvényekre használtak fel. Németh Szilárd fideszes polgármester szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy az új tulajdonosok 8 millió euró értékű jelzálog- és vételi jogot jegyeztek be az alapítvány Béke téri stadionjára és központi sporttelepére, valamint a Hollandi úti (Kis-Duna-parti) kajak-kenu-telepre, a CIB Bank Zrt. javára.

Hozzátette: az eskütétele utáni első kerületi önkormányzati ülésen felfüggesztették az említett ingatlanok övezeti átsorolását, ugyanis "az elvtársak közösen (...) szerették volna átsorolni a különös sportövezetet, hogy ott egyéb célú fejlesztések is történhessenek". Németh Szilárd szerint a terület átsorolásával a jelzálog alá vont területek kétharmada beépíthetővé vált volna, így az ingatlanok értéke akár a 10-12 milliárdot forintot is elérhette volna.

Az alapítvány ugyanakkor arra mutatott rá, hogy a Németh Szilárd által említett 8 millió eurós "hitelösszeg"  a magánalapítvány tulajdonát képező terület újjáépítésének indulótőkéje lesz, az erről szóló szerződést pedig nem titkosították, hanem az a jogszabályok alapján vált üzleti-, illetve banktitokká. Az alapítvány megjegyezte továbbá, hogy nincs szükség sportlétesítményeik államosítására sem, mivel a kerületi rendezvények az eddigiekhez hasonlóan a jövőben is mindenféleképpen a Csepel Stadionban zajlanak majd.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!