szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A Momentum Mozgalom felbukkanása rávilágított arra a hungarikumra, hogy Magyarországon a rendszerváltás óta zömmel nemzedéki alapon szerveződnek a pártok - írja a HVG hetilap.

Miért gondolkodnak önálló politikai szervezetben a különböző generációk? Az utóbbi 27 évben nem először fordul elő, hogy a belépő korosztály már nem a meglévő pártokat és a fennálló struktúrát választja, hanem létrehozza a saját politikai formációját. Miféle hasadásokról lehet szó?

A szociológus kutatók a rendszerváltás után húsz évvel három olyan csoportot láttak kibontakozni, amelyikben egy generáció megtalálhatja az identitását, őket Kurucinfo-, Tusványos-, és Critical Mass-nemzedékeknek keresztelték el. Hogy pontosan milyen tulajdonságokat társítottak az egyes csoportokhoz, azt részletesen a friss HVG-ben mondják el a szakemberek. 

A cikkből az is kiderül, hogy az egyik fideszes politikus saját pártja évtizedekkel ezelőtti felbukkanását páratlan egyszeri jelenségnek tartja, de például a Fidelitas és a Momentum között nem lát érdemi különbséget, szerinte mindkét szervezet elsődleges célja "a politika humanizálása" a fiatalok számára.

A Jobbik elnökének a cikkben szereplő mondataiból az derül ki, hogy nem működik a már létező pártokba bevonás modellje, és az MSZP sorvadásában sem csak a korábbi hibák és bűnök, hanem az is szerepet játszik, hogy nem találtak utat a fiatalabb korosztályokhoz.

A teljes cikket elolvashatja a friss HVG-ben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!