szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az emelt szintű érettségit június 15-ig 181 helyszínen, 2 809 tantárgyi bizottság előtt tartják; közel 41 ezer vizsga lesz.

Az érettségizők emelt szinten 94 féle vizsgatárgyat választottak, amelyek mindegyikéből van szóbeli is. Az emelt szintű vizsgákat a húsz megyei, fővárosi kormányhivatal (KH) szervezi. Az Oktatási Hivatal által elkészíttetett szóbeli tételek a KH-k közreműködésével jutnak el a három tagú tantárgyi bizottságokhoz. A tantárgyi bizottságok elnökét és tagjait a vizsgaszervező KH bízza meg.

A vizsgázó teljesítményét az adott tantárgyi bizottság mindhárom tagja a vizsgatárgy leírásában, jogszabályban rögzített szempontok alapján, egyéni értékelő lapon, külön-külön értékeli, majd az egyéni értékelések egyeztetése után közösen tesznek javaslatot az érettségi vizsgabizottságnak a diákok teljesítményének minősítésére.

A tantárgyi bizottság egyéni osztályozó ívet állít ki minden érettségizőről, amelyet a vizsgaszervező KH küld meg az illetékes érettségi vizsgabizottságnak.

A középszintű szóbeliket az emelt szintű vizsgákat követően, június 19-től 30-ig tartják az érettségit szervező középiskolákban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Windisch Judit Itthon

Kísérleti nyulak a rendszerben – ilyen volt az első szakérettségi

Idegesítő hibák, bajban lévő tanulási nehézségesek, hátrányok a gimnazistákhoz képest – túl vannak a diákok az első szakgimnáziumi érettségin. Van, ahol még javítják, máshol nagyon rossz eredmények születtek. A visszajelzések szerint a gépészek vizsgája volt nehéz, a többieké nem.