szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Azért nem tulajdonosa az ingatlannak, mert azt a felesége a házasságkötésük előtt értékesített vagyonból finanszírozta – közölte a Fidesz frakcióvezetője.

Kétszáz négyzetméteres, úszómedencés nyaralója van Révfülöpön Kocsis Máté feleségének – tudta meg a 24.hu. A tulajdoni lapon szereplő adatokra hivatkozva azt írja az oldal, hogy Kocsisné Márkus Szilvia 2014-ben vásárolta meg a két szomszédos telek egyesítésével létrejött, 1100 négyzetméteres területet, ahol 2017-ben építették fel a házat.

A lap megjegyzi, hogy az ingatlan – értelemszerűen – nem szerepel Kocsis Máté vagyonnyilatkozatában. És bár a képviselő házastársának is nyilatkoznia kell a vagyonáról, az Országgyűlésnek leadott dokumentum nem nyilvános.

A lap megkereste a Fidesz frakcióvezetőjeként dolgozó Kocsist, aki a írásban és szóban az közölte az ingatlanszerzésről, hogy a nyaraló szerepel a felesége vagyonnyilatkozatában, a megvásárlásához pedig nem vettek fel hitelt. Kocsisné Márkus Szilvia egy, a II. kerületben örökölt lakás értékesítése után vette meg a révfülöpi telket 13,5 millió forintért. Azt is elárulta Kocsis, hogy a 200 négyzetméteres nyaraló építését a felesége szülei által eladott 300 négyzetméteres budaörsi házért kapott pénzből fedezték. Az építkezés költsége 77,5 millió forint volt, ami mellett további körülbelül 6 millió forint egyéb költségük volt.

A balatoni ingatlan így összesen 97 millió forintba került.

A politikus azt mondta a lapnak, hogy azért nem tulajdonosa a révfülöpi ingatlannak, mert azt a házasságkötésük előtt értékesített vagyonból finanszírozta a felesége.

A 24.hu megjegyezte: Kocsisné Márkus Szilvia két állami vállalattól is fizetést vesz fel tavaly ősz óta: a DBC Dél-budai Centrum Projekt Beruházó és Ingatlanfejlesztő Zrt. igazgatósági tagja, amely a majdani Dél-budai Centrumkórház megvalósítását végzi, emellett a Millenáris Széllkapu Beruházó, Fejlesztő és Üzemeltető Nonprofit Kft. felügyelőbizottsági tagja.

Nemrég írtunk arról, hogy Kocsis Máténak – a kerület korábbi polgármesterének – százmilliós háza van Józsefvárosban, amelyhez különös körülmények között jutott hozzá. Ráadásul az UNESCO világörökségi tanácsadó szervezete, az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottsága is aggódva szemlélte az átépítését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!