szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A miniszter saját bevallása szerint azon gondolkodik, hogyan lehetne az egészségügyi dolgozók veszélyhelyzet utáni szabadsága mellé valami pluszt is adni.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter a Spirit FM-nek adott interjúban közölte: jelenleg 0,76 a koronavírus reprodukciós tényezője, ami azt jelenti, hogy lecsengőben van a harmadik hullám. A tárcavezető szerint a második hullám kilencszer volt agresszívebb a fertőzések számában az elsőnél, a harmadik pedig a másodikhoz képest 160 százalékkal.

“Volt olyan kórház, ahol az intenzív osztályon lévők 80 százalékát elveszítették, máshol ez csak 50 százalék volt” – mondta Kásler az intenzív osztályok halálozási statisztikáiról.

A miniszter szerint ez olyan rendkívüli terhelést jelentett az egészségügyi dolgozók számára, amit “nem lehet egyetlen éjszaka kipihenni”, de szerinte mindenki ki fog tartani, amíg a körülmények lehetővé nem teszik a szabadságot. “Én fogom őket küldeni. És már azon gondolkodom, hogy lehetne szabadságra, pihenésre valami továbbit, valami extrát kínálni” – mondta.

Fejér megyei kórházigazgató: Olyan még nem volt, hogy a krematóriumokat arra kérték, hogy három műszakban dolgozzanak

Komoly tévedés, hogy az igazság kimondása az egészségügyről pánikot kelt - állítja Szijjártó László, a Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei elnöke. A gyermekgyógyász szerint a magyar egészségügyet jelenleg azok az orvosok és ápolók tartják össze, akikben mélységes hivatástudat van.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bihari Ádám Itthon

Levegővétel az intenzív osztályon: kinek jusson?

Elképesztően magas a halálozás azok között a Covid-betegek között, akiket lélegeztetőgépre kapcsolnak, akiket viszont ennél enyhébb módszerekkel kezelnek, túlélhetik. A szakemberek szerint viszont nem véletlenül találták fel a gépeket, azok nem halálos ítéletet jelentenek, hanem éppen az utolsó esélyt az életre. Javíthatna a halálozási számokon, ha az orvosok feltehetnék a kérdést, amely alapján meghozhatnák a legnehezebb döntést: kinek több az esélye a túlélésre? Itthon ez egyelőre tabu.