Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Szijjártó Péter elmondta, hogy a NATO szervezeti szinten nem szállít fegyvert Ukrajnának, és katonai tömb jelenleg érvényben lévő hivatalos álláspontja tökéletesen egybevág a magyar nemzeti érdekekkel. Eszerint mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a háború ne terjedjen túl Ukrajna határain, és a magyar álláspont az, hogy ennek így is kell maradnia. Szijjártó beszélt arról, hogy vannak veszélyes javaslatok az asztalon, ilyen például a légtérzár ötlete, ami légiháborút jelentene a NATO és Oroszország között.
A magyar külügyminiszter az amerikaiak által szerdán felvetett, NATO-csapatoknak a térségbe való telepítéséről elmondta, hogy véleménye szerint a magyar honvédség elegendő az ország határainak védelméhez, ugyanakkor készen áll részleteiben megvitatni a javaslatot.