szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kormányfő a szokásos reggeli rádióinterjújában arról beszélt, hogy szükség lehet néhány tisztázó beszélgetésre a svéd, a finn és a magyar parlament között mielőtt a magyar képviselők megszavaznák a két skandináv ország NATO-csatlakozását.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„A Külügyminisztériumnak nincs hozzáfűznivalója a kérdéshez” – válaszolt Vilma Sorri, a finn külügyminisztérium sajtószóvivője a 444 hozzá intézett kérdésére. A portál azért fordult a finn külügyminisztériumhoz, mert Orbán Viktor miniszterelnök a szokásos péntek reggeli rádióinterjújában svéd és finn NATO-csatlakozással kapcsolatban Orbán elmondta, hogy azt kérte a kormány a parlamenttől, hogy szavazza meg ezt az indítványt, ám a képviselők nem túl lelkesek.

Azt mondják, hogy mielőtt szövetségesnek fogadnák el Finnországot vagy Svédországot, szükség volna néhány komoly beszélgetésre az országok parlamentjei között, hiszen ezek az országok miközben azt várják, hogy Magyarország támogassa a csatlakozásukat, hazugságokat terjesztenek a magyar jogállamiságról és demokráciáról. Orbán ehhez még hozzátette, hogy ő ugyan higgadtságot javasolt ebben a vitában, ám szerinte sem ártana erről beszélni a szavazás előtt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

A Fidesz nem megy csak úgy bele a finn és svéd NATO-csatlakozás megszavazásába

Kezdeményezni fogja a Fidesz és a KDNP frakciója, hogy az Országgyűlés vitarendező delegációkat küldjön Svédországba és Finnországba, ugyanis szerintük súlyos viták vannak a két országgal. Orbán Viktor viszont mindkét frakciót arra kérte, hogy szavazzák meg a svéd és finn NATO-csatlakozást márciusban. Kocsis Máté és Simicskó István a balatonfüredi frakcióülés után tartott tájékoztatót, amin megtudtuk: a Pegasus-ügy csupán azoknak a fejében létezik, akik szeretnék, hogy legyen. Simicskó István a tájékoztatón megerősítette: Magyarországra érkezik a pápa.