szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökének autóját a ferihegyi repülőtér prémium parkolójához vezető úton állították félre.

Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
Friss cikkek a témában

2021. november ötödikén Schadl György délután háromnegyed egyre rendelte sofőrjét, M. Viktort újbudai házához. Az autóba ő ült be és felesége, M. Viktor pedig a ferihegyi reptérre vitte őket. A Schadl letartóztatásának részleteiről beszámoló Telex szerint viszont a végrehajtópáros autóját 13:38-kor félreállították a készenléti rendőrök, méghozzá közvetlenül a repülőtér prémium parkolójához vezető úton. A benne utazókat azonnal kiszállították, majd Schadlt és M. Viktort meg is bilincselték. Perceken belül elrendelték az előállításukat, ezzel pedig Schadlék búcsút mondhattak annak, hogy ki tudnak jutni Dubajba.

Még egy jósnőt is lefizettek Schadlék, hogy minden flottul menjen

Az illiberális orbáni rendszer működése válik láthatóvá a Schadl-Völner-ügyből: a kárvallottak számára semmilyen jogorvoslati fórum nem működik, a cinkosok bármit el tudnak intézni. A nyomozati iratokban temérdek adat van rá, a per vádiratából mégis kimaradt a korrupcióval keresztül-kasul átszőtt államhatalom leleplezése.

Schadl György és felesége, Schadl-Baranyai Helga azért Dubajt választották úti céljuknak, mert az Egyesült Arab Emírségeknek nincs kiadatási egyezménye Magyarországgal. Schadl előállítása után azt vallotta: csak turistaként utazott volna feleségével az emírségekbe, viszont a nyomozati anyagokból kiderült, hogy a hatóságok szerint kapott egy fülest, és még a letartóztatása előtt meg akart lépni az országból.

Letartóztatásakor Schadl ügyét még bőven nem tárták fel teljesen a nyomozók, csupán annyit sejtettek, hogy R. Róberttel és Völner Pállal korrupciós hálózatot alakítottak ki a Magyar Bírósági Végrehajtói Karban.

A Schadl-dosszié: Az ügy, amelyet Varga Judit simán túlélt

Idén januárban kezdtek el szivárogni a médiában a Schadl-Völner-ügy során titokban rögzített telefonbeszélgetések, ezért újra téma lett a 2021 végén kirobbant botrány, amelyben tavaly ősszel már vádat is emeltek. Varga Judit igazságügyi miniszter a posztján maradt, a fő gyanúsítottakkal ellentétben Völner Pál bukott államtitkár egy percig sem volt őrizetben, és akadt néhány kisebb sztori, ami már a vádiratból is kimaradt.

Előállításuk után Schadlt és M. Viktort azonnal elválasztották egymástól. A sofőrt néhány méterrel arrébb vitték, és átvizsgálták a ruháját. A kabátja bal zsebében egy tömött, fehér, A5-ös borítékra leltek, amiben 33 darab 200 eurós, 100 darab 100 eurós és egy húszeurós volt. A sofőr tagadta, hogy az övé lenne a pénz, de nem tudta megmondani, hogy akkor kié lehet. A férfit a Központi Nyomozó Főügyészségre vitték, ahol közölték vele, hogy át fogják kutatni a lakását. Az érdi ingatlanban M. Viktor már elismerte, hogy Schadltől kapta a nála talált pénzt.

Schadtől előállításakor egy Audi kulcsa került elő, igaz, a karjáról a bilincselés előtt lecsatoltak egy 18 karátos aranyból készült Breguet órát – aminek értéke nagyjából hétmillió forint.

Felesége táskájából egy BMW kulcsa és 368 darab 50 eurós került elő 100 darab 10 eurós társaságában. Egy másik borítékben több száz dirhamot, több száz dollárt és eurós bankjegyeket találtak.

Összes cikkünket a Schadl–Völner-korrupciós botrányról ide kattintva éri el: 

A Völner-botrány

Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!