Tetszett a cikk?

Az állami kitüntetésekkel járó pénzösszegek nőttek meg.

A csütörtök este megjelent kormányhatározat a Pénzügyminisztérium által kezelt központi tartalékok rendkívüli kormányzati intézkedésekre szánt soráról utal át 310 millió forintot a köztársasági elnök hivatalának, a Sándor-palotának. A tavaly elfogadott eredeti költségvetési törvényben erre a célra 643 milliót szántak, tehát a növekedés csaknem másfélszeres.

„A nemzeti identitástudat erősítése érdekében” növelik a 2022-ben indult Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program támogatását is.

Ennek keretében középiskolás diákok a nemzeti és történelmi emlékhelyekre történő látogatásuk során a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete által összeállított pedagógiai segédanyagokkal dolgozhatják fel a történelmünk kiemelkedő eseményeihez köthető helyszíneken látottakat. A program keretében a tesztidőszakban öt emlékhely vesz részt: a Kossuth tér, azaz az Országház és környezete, az esztergomi Várhegy és Víziváros, a mohácsi Nemzeti Emlékhely, a gödöllői Királyi Kastély és a komáromi erődrendszer.

Ehhez az idei költségvetésből a Nemzeti Örökség Intézete 128 millió, a Klebelsberg Központ 338 millió forintot kap, a még csak néhány hónap múlva elkészülő jövő évi büdzséből pedig a Miniszterelnökség 130 milliót, a Belügyminisztérium pedig 408 milliót.

Semjén Zsoltot mint a miniszterelnök általános helyettesét megbízták, hogy Pintér Sándor belügyminiszter és Csák János, a kultúráért és innovációért felelős miniszter bevonásával készítsen jelentést a kormány részére a program előrehaladásáról, de nem kell sietnie: a határidő 2025. szeptember 30.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!