A kelet-európai országok munkaerőpiacát elemzi a Le Monde
Ahol örülnek a kelet-európai munkaerőnek
A kelet-európai munkavállalók a brit vállalkozások számára "értékes forrásnak" bizonyultak az EU-bővítés óta eltelt egy évben - írja egy friss felmérésre hivatkozva a Financial Times.
A rendelkezésre álló hazai munkaerő drasztikusan csökken
Az államnak aktív szerepet kell vállalnia a hátrányos helyzetben élők integrálására törekvő közösségek létrejöttében. Ez alapérdek, ugyanis a 2050-re a munkaképes korúak száma 7 millióról 5,2 millióra csökken – jelentette ki a szociális miniszter.
Mádl az osztrák munkaerőpiac megnyitását sürgeti
"Mi ma úgy látjuk, hogy megalapozatlannak bizonyultak a munkaerő szabad áramlásával kapcsolatos osztrák félelmek. Magyarország ezért üdvözölné, ha Ausztria - amilyen gyorsan csak lehet - megvizsgálná a magyar munkavállalókra vonatkozó munkaerőpiaci korlátozások feloldásának a lehetőségét" - idézi a Die Presse című osztrák napilap Mádl Ferencet.
A képzettebb munkaerő költözik át a régi uniós országokba
Az Európai Unió tavalyi bővülése óta a tíz új tagállamból múlt év végéig összesen már több mint 100 ezren, legfeljebb 150 ezren költözhettek a 15 régi tagállambeli új lakóhelyre.
A munkaerő-piaci hátrányokat csökkentő új támogatások
50 év felettiek2004-ben 75 ezer 50 év feletti munkanélküli volt, közülük 47 ezren fél évnél régebben kerestek munkát.
Magyar-szlovén munkaerőpiaci együttműködés uniós segítséggel
Több mint 88 ezer eurós támogatást nyert a magyar és szlovén határrégióban formálódó munkaerőpiaci együttműködés kialakítására a Phare CBC pályázatán az MSZOSZ Vas Megyei Képviselete – jelentette be Horváth Csaba, a képviselet vezetője.