Közös európai érdek a munkakorlátozások megszüntetése
Nyilatkozat a szabad uniós munkaerő-áramlás érdekében
Írásbeli nyilatkozatot adott ki az Európai Parlament (EP) öt szocialista delegációvezetője, köztük a magyar Tabajdi Csaba (MSZP) kedden Strasbourgban a szabad munkaerő-áramlás biztosítását sürgetve az unión belül, és kérték ehhez a többi EP-képviselő támogató aláírását.
Csizmár szerint egyes EU-országok megnyitják munkaerőpiacukat
A magyar munkaügyi miniszter arra számít, hogy májusban egy-két régebbi EU-tagország teljesen megnyitja munkaerőpiacát a 2004 májusában csatlakozott országok munkavállalói előtt.
Ausztria nem nyitja meg munkaerőpiacát
Ausztria, amely hétfőn bejelentette, hogy továbbra sem kívánja megnyitni munkaerőpiacát az újonnan csatlakozott EU-tagországok munkavállalói előtt, azonban az EU soros elnökeként támogatta a munkavállalói mobilitás élénkítését célzó, most útjára indított EU szintű kampányt.
Javulni látjuk esélyeinket a régi EU tagállamok munkaerő-piacain
A GfK Custom Research Worldwide legfrissebb EU index felmérése szerint vegyes az életminőséget befolyásoló különböző tényezők alakulásának megítélése az Unióhoz legutóbb csatlakozott tíz országban. Hazánkban nőtt a munkahelyük elvesztésétől nem tartók, az egészségügyi ellátás javulását, és az EU15-ben kínálkozó munka- és tanulási lehetőségek bővülését érzékelők aránya.
V4-ek és Szlovénia: az EU nyissa meg munkaerőpiacát
Az egységes európai munkaerőpiac megteremtését, az átmeneti korlátozások feloldását, monitoring rendszer kialakítását kezdeményezik az Európai Uniónál a visegrádi országok és Szlovénia - jelentette be az öt ország munkaügyi minisztere pénteken Budapesten, a zárónyilatkozat utáni tájékoztatón.