A programokban való részvételük alatt az álláskeresőket nem veszik nyilvántartásba, ezért ha több az ilyen program, akkor kevesebb a regisztrált álláskereső. A 2006-os évet az ellenkezője jellemezte, akkor gyakorlatilag minden hónapban kevesebb volt az álláskereső, mint 2005-ben.
A 2005-ös év az ideihez volt hasonló, akkor ugyancsak jóformán minden hónapban 10 százalék körüli mértékkel volt több a regisztráltak létszáma mint a 2004-es év hasonló hónapjaiban.
A 2005-ös évet januártól októberig jellemezte, hogy 10-11 százalékos többletet mutatott a regisztráltak létszáma az előző év azonos hónapjának adatához képest. Ez a tendencia októberben változott meg, akkor már "csak" 7,7 százalék volt ez a többlet, aztán novemberben 5,4 százalék, decemberben pedig 2,5 százalék.
A 2006-os év már csak 1,4 százalékos többlettel kezdődött januárban, ezt követően februárban a többlet 1,2 százalékra csökkent, márciusban pedig már tendenciaváltásként 3 százalékkal kevesebb volt a regisztrált álláskereső mint egy évvel korábban.
A 2006-os évet a továbbiakban már végig a mínuszok jellemezték. Áprilisban már 6,6 százalékkal volt kevesebb a regisztrált álláskereső, mint egy évvel azelőtt, májusban és júniusban pedig 7,8 és 7,3 százalékkal. Októberben csökkenni kezdtek a mínuszok, akkor már 4,9 százalékkal volt kevesebb a regisztráltak létszáma, mint egy évvel korábban, novemberben 3,8 százalékkal, decemberben pedig 1,8 százalékkal.
Az idei év januárjában már a tendencia is változott, nem kevesebb, hanem 0,5 százalékkal több álláskeresőt regisztráltak, mint egy évvel korábban.
A regisztráltak idei többlete nem csak a hátrányos helyzetű térségekből kerül ki. Budapesten például, ahol még mindig a legalacsonyabb a munkanélküliség, a leghátrányosabb térségekhez hasonló, vagy annál is magasabb volt a regisztráltak többlete az idén az egy évvel korábbi adathoz képest. Januárban például az országos átlagban a többlet 0,5 százalék volt, Budapesten viszont 8,5 százalék, ehhez hasonló többletet csak Békés megyében jelentett a regisztráltak létszáma, alig több mint 7 százalékkal. Ugyanakkor Győr-Moson-Sopron megyében 14 százalékkal, Komárom-Esztergom megyében csaknem 12 százalékkal csökkent a regisztrált létszám az egy évvel korábbihoz képest.
Ez jellemezte az idei év további hónapjait is: Budapesten 10-20 százalékkal több álláskeresőt regisztráltak, mint egy évvel korábban, hasonlóan Hajdú-Bihar megyéhez és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéhez. Közben Győr-Moson-Sopron megyében minden hónapban csökkent a regisztráltak száma az egy évvel korábbihoz képest, több hónapban ez 15-18 százalékos csökkenés volt. Ez a csökkenő tendencia jellemezte Komárom-Esztergom megyét is.