szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Zsarolás megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást egy 42 éves csurgói férfi ellen a nagyatádi rendőrkapitányság; a gyanúsított 12 millió forintot követelt az őt foglalkoztató cég vezetőjétől.

A férfi egy külföldi tulajdonban lévő, de magyarországi illetékességű mezőgazdasági cégnél állt alkalmazásban. Azzal kereste meg a cég vezetőjét, hogy adjon át neki 12 millió forintot, ellenkező esetben kapcsolatait felhasználva elintézi, hogy a cégcsoport elessen több millió forint értékű pályázati és egyéb támogatástól - közölte Pálné Gergely Mónika, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. 

A férfit a rendőrök őrizetbe vették és kezdeményezték az előzetes letartóztatását. A nyomozást a gyanúsított feleségére is kiterjesztették.

Karrier

Nyolc tipp, hogyan vészelheted át a válságot

A begyűrűző gazdasági válság az álláspiacot is megmozgatta: az elbocsátások, leépítések aggodalomra adnak okot: nem tudhatod, hogy te mikor kerülsz sorra. Hogy átvészelhesd a nehéz időket, összegyűjtöttünk nyolc tippet.

MTI Karrier

A munkaadók 70 ezer forintos minimálbért javasolnak

A havi minimálbért havi 69 ezer forintról 70 ezerre kívánja emelni a munkaadói oldal, megtartva a jelenlegi 86 300 forintos szakmunkás bérminimumot, s emellett 0-3 százalékos országos béremelésre tesz javaslatot - jelentette be Dávid Ferenc, az oldal szóvivője az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki (OÉT) plenáris ülésén.

Pingvin okozott helikopterbalesetet Dél-Afrikában

Pingvin okozott helikopterbalesetet Dél-Afrikában

2020 óta kell rá várni, most végre piacra kerül a Samsung robotja, ráadásul egy kis extrával

2020 óta kell rá várni, most végre piacra kerül a Samsung robotja, ráadásul egy kis extrával

Módosulnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai

Módosulnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai

Elképesztő szárnyalást hozott az amerikai részvénypiacon Trump legújabb bejelentése

Elképesztő szárnyalást hozott az amerikai részvénypiacon Trump legújabb bejelentése