szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kínai kormány 6,1 milliárd dollárnyi pénzt szán idén munkahelyteremtésre. A kínai foglalkoztatás nem javul: kormányzati adatok szerint az idei év első négy hónapjában 3,65 millió új állást jelentettek a városokban, ám tavaly, hasonló időszakban ennél több munkalehetőséget teremtettek.

Hivatalos becslések szerint a városi munkanélküliek száma év elején 18 millió körül volt Kínában, ez az ott dolgozók mintegy 9 százaléka.

A kínai kormány közölte, hogy egyes országrészek számára, melyeket a többinél jobban sújtott eddig a világgazdasági válság, további segítséget folyósít: többlettámogatást nyújt a munkaerő-igényes ágazatoknak, továbbá a kisvállalatoknak, különös tekintettel a pénzügyi gondokkal küzdőkre. Emellett megfelelő elhelyezkedési pályát igyekszik teremteni a lakóhelyük változtatására kész munkanélkülieknek és támogatja a végzős egyetemistákat, akik az ország szegényebb körzeteiben kezdenek dolgozni.

MTI Karrier

Ötéves rekordszinten a munkanélküliség Japánban

Ötéves rekordszintre, öt százalékra emelkedett áprilisban a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta Japánban, az álláskeresők és a felajánlott munkahelyek aránya pedig egy évtizedes mélységbe zuhant - közölte pénteken a tokiói kormányzat.

MTI Karrier

Az unióban 8,6 százalékra nőtt a munkanélküliség

Az Európai Unióban áprilisban átlagosan 8,6 százalékra emelkedett a munkanélküliek aránya a márciusi 8,4 százalékról - jelentették az EU statisztikai hivatalában kedden. Az áprilisi volt a legnagyobb arány 2006. január óta. Tavaly áprilisban 6,8 százalékos volt az átlagos munkanélküliség az EU-ban.

MTI Karrier

Humorleckék a kormányhivatalnokoknak

Mostanában nincs túl sok okuk a nevetésre a japán kormányhivatalnokoknak, mivel az ellenzék azzal vádolja őket, hogy rosszul sáfárkodnak az adófizetők pénzével. A közlekedései tárca azonban egyedi ötlettel állt elő: a stand-up comedy, a dumaszínház fortélyaira oktatja alkalmazottait.

MTI Karrier

Több millió új munkahely az EU-ban

Összesen 2,8 millió munkahelyet jelenthet az Európai Unióban az, hogy a tagországok 2020-ra átlagosan 20 százalékra emelik a megújuló energiaforrások (például a nap- vagy a szélenergia) részesedését energiafelhasználásukban - állapította meg egy tanulmány, amelyet az Európai Bizottság kedden hozott nyilvánosságra Brüsszelben.

Viharos szél és sok eső érkezik hétfőtől

Viharos szél és sok eső érkezik hétfőtől

"A gyermekek jogai minden eddiginél erősebb törvényi védelmet kapnak!" - Kocsis Máté megosztotta, hogyan változik az Alaptörvény

"A gyermekek jogai minden eddiginél erősebb törvényi védelmet kapnak!" - Kocsis Máté megosztotta, hogyan változik az Alaptörvény

Kitiltják a szennyező sétahajókat Amszterdam belvárosából

Kitiltják a szennyező sétahajókat Amszterdam belvárosából

„Maradj csöndben, kisember” – üzente Elon Musk a lengyel külügyminiszternek a Starlinkről szóló vita közben

„Maradj csöndben, kisember” – üzente Elon Musk a lengyel külügyminiszternek a Starlinkről szóló vita közben