Továbbra is bizonytalan, hogy megtartják-e a Lufthansa pilótái a jövő hétre tervezett háromnapos sztrájkot; a legnagyobb európai légitársaság és a pilóták szakszervezete egyetért abban, hogy a munkajogi vitát döntőbíróság előtt kell folytatni, a részletekről azonban kedden sem tudtak megegyezni.
A menedzsment azt követeli a 4500 tagú pilóta szakszervezettől (Vereinigung Cockpit - VC), hogy hivatalosan fújja le a februárban felfüggesztett sztrájk április 13-ra meghirdetett folytatását, a munkavállalók képviselői viszont csak akkor hajlandók erre, ha előbb megállapodásra jutnak a menedzsmenttel a bírósági egyeztető eljárás menetéről. A Lufthansa szóvivője kedden hangsúlyozta, hogy minél később vonja vissza a VC a sztrájkfelhívást, annál nagyobb kár éri a társaságot, mert a sztrájkveszély miatt orra mondanak le foglalásokat az utasok.
A tavaly kezdett tárgyalásokon a VC 6,4 százalékos béremelést követelt, és garanciát próbált kiharcolni a munkahelyek megtartására. A felek nem jutottak megegyezésre, a pilóták így február 22-én sztrájkba léptek. A négynaposra tervezett munkabeszüntetést másnap hajnalban az illetékes munkaügyi bíróság felszólítására felfüggesztették. Az akció 48 millió eurós bevételkiesést okozott a cégnek, közel kétezer járatot kellett törölni és napokig tartott, mire sikerült visszatérni a korábbi menetrendhez.
A Lufthansánál a kezdő pilóták évi 62 ezer euró körüli (16,4 millió forint) fizetést kapnak, a kapitányok legkevesebb 110 ezer eurót keresnek évente. A szakszervezet a tárgyalásokon, és a sztrájkkal is legfőképpen annak kívánja elejét venni, hogy a menedzsment kiszervezze az anyavállalatnál lévő munkahelyeket a külföldi leányvállalatokhoz, amelyeknél nem érvényes a Lufthansánál megkötött kollektív szerződés és alacsonyabb a pilóták fizetése. A menedzsment azzal érvel, hogy az ágazatot sújtó válság miatt tavaly komoly veszteségeket elszenvedett társaság stabilizálása a pilótáktól is áldozatokat követel.