szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kihirdették a felvételi ponthatárokat. Idén az államilag finanszírozott képzést meghirdető intézmények közül a Budapesti Corvinus Egyetemen volt a legmagasabb a ponthatár: a nemzetközi gazdálkodás szakra jelentkezőknek 463 pontot kellett elérniük a sikeres felvételihez, míg a költségtérítés képzést választóknak 454-et.

Gazdaság, pénzügy, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás

A Budapesti Corvinus Egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán 457 pont volt a határ az államis helyeknél, a költségtérítéses képzést választóknak 416 pontot kellett elérniük. Az angol nyelvű államis képzést választóknak 449, a költségeseknek 329 pontot kellett összeszedniük.

A Corvinus államis kereskedelem és marketing képzésére jelentkezőknek 451 pont kellett a bejutáshoz, a költségtérítéses képzést választóknak csak 408. Pénzügy és számvitel szakra 451, a költségtérítéseseknek 400 pont kellett. Turizmus-vendéglátás szakon 451, a költséges képzésnél viszont 402 pontnál húzták meg a határt. Nemzetközi igazgatási szakra 448 - költségeseknek 344 -, nemzetközi tanulmányok szakra 453 - költségeseknek 430 -, a kommunikáció és médiatudomány szakra, államilag finanszírozott képzésre 451 ponttal lehetett bejutni idén, míg a költségtérítéseseknek 368 pontot kellett elérniük.

Stiller Ákos

A Budapesti Gazdasági Főiskola kereskedelem és marketing szakán 401, kommunikáció és médiatudomány szakán 413, nemzetközi gazdálkodás szakán 401a ponthatár idén, már ami az államis helyeket illeti. Kereskedelem és marketing szakon a költségtérítéses helyekre való bejutáshoz 322, nemzetközi gazdálkodás szakon 362, kommunikáció és médiatudomány szakon pedig 280 pont kellett. Turizmus és vendéglátásra 405 - költségeseknek 399 -, gazdálkodási és menedzsmentre 401, - költségtérítéseseknek 229 - pénzügy és számvitelre pedig 401ponttal - költségeseknek 254 ponttal - lehetett bekerülni.

A Pécsi Tudományegyetem gazdálkodási és menedzsment szakának államis helyeire 397 - költségtérítésesre 257 -, kereskedelem és marketingre 397-, míg a költségtérítésesekre 262 -ponttal lehetett bekerülni.

Orvosi és jogászképzés

A Semmelweis Egyetem általános orvosi szakának államis helyeire 436 ponttal lehetett bejutni, a költségtérítésesekre 415-tel. Fogorvosképzésre - államis helyekre - 433, költségtérítésesekre pedig 330 pont kellett, az államis gyógyszerész szakra 411ponttal lehetett felvételt nyerni. A költségtérítéses képzést válaszóknak e szakon 392-nél húzták meg a ponthatárt.

A Pécsi Tudományegyetem általános orvosi képzésére 417 ponttal lehetett bejutni, a költséges helyek betöltéséhez viszont elegendő volt 252 pont. A fogorvosi képzésre bejutóknak 423 pontot, a tandíjat fizetőknek 281-et kellett összekapariuk. A Debreceni Egyetemen az általános orvosi szakot választók 417 - költségesek 366 -ponttal könyvelhettek el sikert, a fogorvos hallgatóknak 423 - költségeseknek 255 - pontot kellett elérniük.

Stiller Ákos

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az államis képzésre jelentkező leendő jogászoknak 427 pontot kellett elérniük, míg a költségtérítéseseknek 393-at. A Pécsi Tudományegyetem jogászképzésére 418 ponttal lehetett felvételt nyerni, a költségtérítéses képzésre jelentkezőknek pedig mindössze 200 pontot kellett elérniük. A Károli Gáspár Református Egyetem jogászképzésére 417 ponttal be lehetett kerülni, a költségtérítéseseknek viszont csak 200 pontot kellett hozniuk. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 419 pontnál húzták meg a határt, míg a költségtérítéses helyekre 300 ponttal lehetett bejutni.

Mérnök, informatikus képzés

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gépészmérnöki képzésére 375 ponttal be lehetett kerülni, de a tandíjat fizetőknek ennél többet, 379 pontot kellett elérniük.  Az Óbudai Egyetemre felvételiző leendő gépészmérnököknek 306 pontot kellett összeszedniük a bejutáshoz - a költségtérítéses helyekre pályázóknak 303-at -, műszaki menedzser szakon 309 - költségeseknek 200 -, villamosmérnök szakon 254 - költségeseknek 252-, mérnök informatikus szakon pedig 323 - költségeseknek 288 - a ponthatár az államis képzéseknél.

Stiller Ákos

Kommunikáció, médiatudomány, pszichológia

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán 400 pontnál húzták meg a határt kommunikáció és médiatudomány szakon, a költségtérítéseseknek viszont csak 200-at kellett összeszedniük. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemre jelentkezőknek 442 pont kellett a bejutáshoz. Az ELTE pszichológia szakára idén 439 pont, a fizetős képzéshez viszont 430 kellett.

A Budapesti Corvinus Egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán továbbtanulni vágyóknak 453 pontot kellett elérniük tavaly, a költségtérítéses helyek megszerzéséhez elég volt 431 pont. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdálkodási és menedzsment szakára 437 pontnál húzták meg a határt tavaly. A tavalyi ponthatárokról bővebben itt olvashat.

További ponthatárok az Eduline.hu oktatási oldalon. Felvételi ponthatáros dossziénkat pedig itt találják.

 

hvg.hu Karrier

Felvételi ponthatárok: eredmények percről percre a hvg.hu-n

Este nyolc órakor hozzák nyilvánosságra az idei felvételi ponthatárokat: 141 ezer, egyetemre vagy főiskolára jelentkező diák sorsa dől el. A hvg.hu ez alkalomból kora este speciális címlappal készül, és élőben közvetíti az eseményeket. Kövesse nyomon a ponthatárok kihirdetését percről percre!

Orbán Viktor: „Egy háború- és ukránbarát propagandahálózat működik Magyarországon, de megtettük a lépéseket”

Orbán Viktor: „Egy háború- és ukránbarát propagandahálózat működik Magyarországon, de megtettük a lépéseket”

Négy év alatt úgy drágul duplájára a parlamenti választás rendezési költsége, hogy közben Orbánék letörték az inflációt

Négy év alatt úgy drágul duplájára a parlamenti választás rendezési költsége, hogy közben Orbánék letörték az inflációt

Nyomásgyakorló szervezetnek neveztek Láncziék egy egyesületet, amely magyar állami támogatást is kap

Nyomásgyakorló szervezetnek neveztek Láncziék egy egyesületet, amely magyar állami támogatást is kap

Mi van, ha Magyar Péter csuklóján kattan a bilincs? – Dull Szabolcs a Fülkében

Mi van, ha Magyar Péter csuklóján kattan a bilincs? – Dull Szabolcs a Fülkében