Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Alapszabály módosítás rendhagyó módon, kisrészvényesi kérdészápor és a magas működési költségek miatti elégedetlenség jellemezte a Magyar Telekom rendes évi közgyűlését, amelyet április 25-én tartottak a vállalat székházában. Mire voltak kíváncsiak a befektetők és hogyan igyekezett csillapítani a kedélyeket a társaság? Összefoglaltuk.
© Túry Gergely |
Peres ügyek |
A Magyar Telekom munkerő-kölcsönzésével kapcsolatban itt olvashatja el korábbi írásunkat! |
Az utolsó kérdések egyikét a Felügyelőbizottsághoz, nevezetesen Papp László elnökhöz intézték. Mégpedig arra vonatkozólag, hogy az fb-nek milyen eszközei vannak arra, hogy ellenőrizze a White&Case szabályosan működik-e. Az elnök válaszában azokra a kontroll-módszerekre hivatkozott, amelyeket az fb számára a törvény előír. Kitért arra is, hogy a ügyfélszolgálati szerződések felbontásával kapcsolatban például ellenőrzést kezdeményezett az fb független jogi szakértők bevonásával. Ám a közelmúltban lezárult vizsgálat eredményéről bővebb tájékoztatást nem volt hajlandó adni, mondván ez ügyben jelenleg peres eljárás folyik.
A következő napirendi pont a Magyar Telekom alapszabályának módosítása volt, de az erről szóló okiratot nem tudták kiosztani a jelenlévők között, mivel időközben kiderült e dokumentumból összesen 3 másolat készült. Ezután jobb híján felolvasták a módosító szabályzatot, ám hiányosan. A tevékenységi köröket TEÁOR szám nélkül, a telephelyek mellől pedig kifelejtették a helyrajzi számokat. A halmozott pontatlanságok miatt nem kizárt, hogy az alapszabály-módosítást semmisnek tekintik.
A közgyűlés égezetül 1 135 578 millió forint mérleg főösszeggel és 73 056 millió forint adózott eredménnyel - a kisebbségi részesedésekre jutó eredmény 12 901 millió forint levonása előtt - jóváhagyta a Magyar Telekom Csoport nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerint elkészített 2007. évi konszolidált éves beszámolóját is.
Majd igazgatóság tagjává választotta Gregor Stücheli-t és Lothar A. Harings-t, illetve a munkavállalók képviselőjeként a felügyelő bizottság tagjává Varga Zsoltnét. Mindhárom tag 2010. május 31-éig tölti be pozícióját, illetve ha a 2009. évi rendes közgyűlést korábban tartják, akkor addig a napig.
Emellett összesen 77,052 milliárd forint osztalék kifizetését szavazták meg, ami azt jelenti, hogy a társaság a magyar számviteli törvény szerinti tavalyi 35,634 milliárd forint adózott nyereségét teljes egészében kifizeti, az eredménytartalékból pedig 41,418 milliárd forintot használ fel osztalékfizetésre. A döntés értelmében egy darab 100 forint névértékű részvényre 74 forint osztalék jut. A társaság igazgatósága május 5-én az osztalékfizetésről részletes közleményt jelentet meg a Magyar Hírlapban, a Népszavában és a Világgazdaságban, valamint a társaság és a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A Magyar Telekom megbízásának megfelelően, az osztalékot a KELER Zrt. fizeti ki.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nők szerepét igyekszik erősíteni egy igencsak férfias szakmában Carolina Vergnano, aki négy éve áll a család nevét viselő olasz kávémanufaktúra élén.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.