Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A főváros költségvetése idén várhatóan a tavalyi 50 millió forinthoz hasonló összeget szed be területhasználati-díj címén a Sziget Fesztivál szervezőitől. A fesztivált ugyanakkor a tervek szerint a tavalyinál kisebb területen rendezi a Sziget Kft.
A Sziget Kft.-nek várhatóan idén is a tavalyihoz hasonló összeget, nettó 50 millió forintot kell majd fizetnie a fővárosnak a terület használatért – írja a Napi Gazdaság Online. Idén a tavalyinál kisebb területre tartanak igényt a budapesti Sziget Fesztivál szervezői, de várhatóan a tavalyihoz hasonló összeget, nettó 50 millió forintot fizetnek majd a terület használatáért – legalábbis ez szerepel a Fővárosi Közgyűlés hétfői rendkívüli ülésre készült előterjesztésben.
Idén augusztus 6. és 12. között rendezik meg a fesztivált, és korábban az önkormányzat ingyen adta át a terület használati jogát erre az időre a Sziget Kft.-nek, ám tavaly úgy döntöttek, hogy 50 millió forintot kérnek ezért.
A Sziget és az önkormányzat közötti megállapodás szerint a rendezvény szervezőinek tavaly további százmillió forint értékben kellett volna Citypass szalagokat értékesíteniük, ebből mintegy 80 millió forint folyt be. Bár tavaly háromezerrel nőtt a Sziget Fesztivál látogatottsága (összesen 385 ezerre), a bevételek mégsem fedezték a kiadásokat. A múlt évben mintegy 3,2 milliárd forint volt a fesztivál költsége, ezzel 2,9-3 milliárd forint bevétel áll szemben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.