Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ha azért akar vállalkozni, hogy magának oszthassa be szabadidejét, ne tegye! Egy felmérés szerint a vállalkozók 63 százalékkal többet dolgoznak, mint az alkalmazottak.
A Nagy-Britanniában készült kutatás szerint, a mikrovállalkozások tulajdonosai hetente körülbelül 52 órát dolgoznak, azaz 63%-kal többet, mint a bejelentett alkalmazottak. Ha nem számítjuk a hétvégét, akkor ez az adat napi több mint tízórányi munkát jelent, bár valószínűleg a legtöbben a hétvége egy részét is munkával töltik. A Penelope piackutató cég felmérése szerint a legnagyobb hajtás az építőiparban van: ezen a területen a vállalkozók 62 órát gályáznak hetente. Ed Reeves, a felmérést készítő Penelope cég alapítója szerint a magyarázat az extrém túlórázásra az, hogy a legtöbb mikrovállalkozó párhuzamosan számtalan szerepben kénytelen helyt állni, mint a könyvelés, az értékesítés és sokszor az ügyfélszolgálati teendők ellátása – írja az uzletresz.hu.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.