Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Mindent az állam akar irányítani. Az orosz elnök azt hiszi, hogy egy magánvállalkozás legfeljebb, ha zsömléket képes gyártani, ezért mindent és mindenkit államilag kell Putyin szerint függésbe hozni – ezeket mondta a Financial Timesnak egy Londonban élő orosz emigráns, aki szerint Oroszországban mára kialakult a modern jobbágyság.
Az orosz üzletemberek immáron pusztán az államfő, Vlagyimir Putyin jobbágyai, nincs olyan vállalat az országban, amelyre az ország első embere ne tehetné rá a kezét – jelentette ki a Financial Timesnak nyilatkozva Szergej Pugacsev orosz mágnás. Pugacsev korábban olyan jó viszonyt ápolt Putyinnal, hogy a Kreml bankáraként emlegették. Az üzletember először szólalt meg azóta, hogy 2012-ben államosították hajógyártó cégbirodalmát.
Az orosz üzleti világban már nem léteznek érinthetetlen emberek, az államfő egyre határozottabban tartja a saját kezében az irányítást. A gazdaságot egy olyan feudális rendszerré alakították át, ahol a vállalkozók csak formális tulajdonosai a vagyonuknak. Oroszországban ma nincs magántulajdon, csak jobbágyok vannak, akik Putyinnak tartoznak hűséggel – idézte Pugacsevet a napi.hu.
A jelenleg londoni emigrációban élő Pugacsev szerint Putyin fejben nem tudott tovább lépni az orosz titkosszolgálat szellemi színvonalánál, és azt hiszi, hogy egy magántulajdonban lévő vállalkozás legfeljebb zsömléket tud sütni, de az ennél bonyolultabb dolgokat csak állami vállalatok képesek. A mágnás szerint az orosz rendszer elkezdte felzabálni saját magát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagyot ment Londonban Emmanuel Macron francia államfő, konkrét megállapodásainak jelentőségét majd az idő dönti el. Hazai ellenfeleinek inkább múltbéli tevékenységük miatt van most feladva a lecke.